Newsy

14 rocznica śmierci Janusza Kuliga

Dziś obchodzimy 14 rocznicę tragicznej śmierci Janusza Kuliga – jednego z najlepszych polskich kierowców rajdowych. III krotny Mistrz Polski w rajdach samochodowych, I wicemistrz Europy z roku 2002, mistrz Słowacji – to tylko niektóre z tytułów tego wielce utalentowanego zawodnika.

Do tragedii doszło w piątek, 13 lutego 2004 roku, na strzeżonym przejeździe kolejowym w Rzezawie koło Bochni. Fiat Stilo prowadzony przez Janusza uderzył w nadjeżdżający pociąg pospieszny relacji Zielona Góra – Zamość. Zapory były podniesione, a sygnalizacja świetlna na przejeździe nie została uruchomiona. Janusz Kulig miał 34 lata.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami na temat Janusza – jego biografią oraz artykułem poświąconym samochodom, którymi startował:

Biografia
Samochody Kuliga

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Rafał Peroń
W ekipie SZ jestem praktycznie od początku, jeszcze gdy portal pojawiał się jako zin w magazynie CD-Action. Lubię zarówno wymagające symulatory jak i typowe zręcznościówki. Swego czasu mocno fascynował mnie pierwszy Need For Speed Underground, w którego grałem (można powiedzieć) profesjonalnie 🙂
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments