Newsy

24 – 25.11.06 Diverse Night of The Jumps Katowice

24 i 25 Listopada, IFMXF przybywa do Katowic z Diverse Night of the jumps po raz pierwszy! 12 z najlepszych zawodników International Freestyle Motocross Federation (IFMXF) weźmie udział w rywalizacji o ostatnie punkty Mistrzostw Świata FIM IFMXF. W Katowicach poznamy pierwszego w historii oficjalnego Mistrza Świata Freestyle Motocross!

W 2006 roku zainteresowanie imprezami NIGHT OF THE JUMPS gwałtownie wzrosło. Aż 23 imprezy odbędą się w 14 miastach, w 12 imprezach zawodnicy będą rywalizować o punkty w klasyfikacji pierwszych w historii Mistrzostw Świata Freestyle Motocross FIM/IFMXF.

Zawodnikami, którzy zyskali popularność występując w NIGHT OF THE JUMPS są między innymi:
Mat Rebeaud (SUI / KTM)
Andre Villa (NOR / Suzuki)
Libor Podmol (CZE / Suzuki)
Ailo Gaup (NOR / Honda)
Sebastian Wolter (GER / Suzuki)

Porównując Freestyle Motocross do innych sportów, jest oczywistym, że FMX należy do kategorii sportów ekstremalnych. Wszyscy zawodnicy występujący w NIGHT OF THE JUMPS to wyszkoleni profesjonaliści, którzy zajmują się tym sportem zawodowo. Każdy konkurs NIGHT OF THE JUMPS otrzymuje fundusze, oprócz nagród dla zwycięzców. Zysk z organizacji serii zawodów NIGHT OF THE JUMPS często przekraczają 500,000 Euro rocznie.

Każdy konkurs NIGHT OF THE JUMPS składa się z trzech części: Freestyle, High Air, oraz Best Whip. Motocykliści wykonują niesamowite akrobacje nawet 11 metrów nad ziemią. Przykładowe triki, które zazwyczaj mamy okazję zobaczyć to: Backflip, Tsunami, Cliffhanger, Rock Solid, oraz Heartattack. Zawodnicy FMX wykonują również ryzykowne triki hands/feet free, które rozgrzewają publiczność do czerwoności.

Jeśli wszytko pójdzie dobrze, nie zabraknie tam również naszej redakcji.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments