Newsy

24 godziny Le Mans

Już w najbliższą sobotę rusza 24-godzinny wyścig w Le Mans – jedno z najwazniejszych wydarzeń każdego motorsportowego sezonu. W tym roku lista zgłoszeń może nie wygląda imponująco, jednak na pewno emocji nie powinno zabraknąć.

Zawodnicy ścigać będą się w 4 klasach: LM P1, LM P2, LM GTS oraz GT. W tym roku w najmocniejszej kategorii LM P1 próżno szukać jakiejkolwiek ekipy fabrycznej. Recesja? Być może, ale właśnie dzięki temu niezwykle trudno będzie wytypować faworytów do końcowego zwycięstwa (jak to bywało w ostatnich latach z Bentleyem czy wcześniej Audi). Z ciekawostek: jednym z kierowców w kategorii LM GTS będzie Colin McRae. Tak, to nie pomyłka. Występ w Le Mans będzie dla Szkota kolejnym po Dakarze – jakże innym od WRC – sportowym doświadczeniem.
Słynny McCrash pojedzie za kierownicą Ferrari 550 Maranello, wystawionego przez firmę Prodrive. Tą samą, która obługuje fabryczne Subaru w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

Pełna lista startowa

Choć wyścig startuje dopiero w najbliższą sobotę (12.czerwca), myślę, że już teraz można powiedzieć: zaczynamy wyścigowe święto !

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments