3 razy 800, czyli nowy McLaren Senna

Autor:
Data: 09 lutego 2018 - 09:04

McLaren ujawnił dane techniczne oraz nowe zdjęcia swojego nowego modelu wyścigowego przeznaczonego na drogi publiczne. McLaren Senna, noszący nazwisko 3-krotnego mistrza świata Formuły 1 oficjalnie zadebiutuje na targach w Genewie.
--

Trzeba przyznać, że parametry robią wrażenie. McLaren chciał stworzyć auto, które będzie obecnie najlepszym drogowym samochodem wyścigowym. 800KM mocy i 800Nm momentu obrotowego uzyskane z 4,0-litrowego, podwójnie doładowanego silnika V8, przy masie 1198kg zapewnia Sennie niesamowite osiągi.

Auto jest w stanie rozpędzić się do setki w 2,8 sekundy, a do 200 km/h w zaledwie 6,8. Prędkość maksymalna wynosi natomiast 340 km/h. Dodatkowo możliwość wygenerowania 800kg docisku przy 250km/h dzięki zaawansowanej aerodynamice sprawia, że samochód doskonale trzyma się drogi. Producenci twierdzą, że Senna jest w stanie przejechać każdy tor wyścigowy szybciej niż McLaren P1 GTR.

Cena Mclarena senny wynosi 750 tyś. funtów, czyli ponad 3,5 mln złotych. Warto zaznaczyć, że zostanie wyprodukowanych tylko 500 egzemplarzy tego modelu, a każdy z nich w złożonym, 300-godzinnym procesie produkcyjnym. Wszystkie egzemplarze zostały już zarezerwowane przez kupujących, z czego jeden sprzedano na aukcji w grudniu, a jego cena wyniosła 2 mln funtów.

Pełna galeria McLaren Senna (2019)

Zamieść komentarz

Ksywa:
 
Komentarz:
Wynik:

Najbliższe premiery

Speed Lista

Ankieta

Na jakiej platformie głównie grasz?Partnerzy


Czas tworzenia: 0.3256 sekund(y). DB queries: 17.
Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie