Newsy

3. Youngtimer Adventure Rally

W dniach 12-13 września 2008 r. planowany jest 3. Youngtimer Adventure Rally. Jest to cykliczna już impreza sportowa dla posiadaczy i fanów aut klasycznych i uznawanych za youngtimer’y. Organizowana przez portal Youngtimer.pl przy współpracy z miesięcznikiem Classicauto i pod patronatem Automobilklubu Krakowskiego impreza rozgrywana będzie jako rajd turystyczny z użyciem itinera wraz z próbami jazd na regularność.

Tegoroczna edycja odbędzie się na trasach południowej Małopolski. Bazę rajdu stanowi hotel Black&White na Myślenickim Zarabiu, gdzie w piątkowe popołudnie rozpocznie się rejestracja uczestników, odbiór dokumentów oraz wieczór integracyjny.

Oficjalny start imprezy rozpocznie się następnego dnia, o godz. 9.00 rano, kiedy to kolejni uczestnicy w 2 minutowych odstępach wyruszą na trasy zmagań, zlokalizowane w pobliżu Myślenic, Dobczyc, Gdowa oraz Limanowej.
Ponadto na zawodników czekają dodatkowe konkurencje, min. przejazd quadem czy strzelanie do celu.

Głównym punktem imprezy jest jednak parada pojazdów uczestników na Rynku w Limanowej o godz. 14.00, połączona z imprezą rozrywkową i licznymi konkursami.

Uroczyste zakończenie imprezy wraz z rozdaniem nagród zwycięzcom planowane jest na godz. 18.00. Następnie odbędzie się powrót do Myślenic i huczne afterparty w hotelu Black&White.

Do udziału w rajdzie ‘Youngtimer.pl Adventure Rally 3’ dopuszczone zostaną samochody osobowe wyprodukowane w latach 1950-1985, o wysokim stopniu oryginalności. Samochody z lat 1985-1990 mogą zostać dopuszczone do udziału w zawodach po wcześniejszej konsultacji z organizatorem. O fakcie udziału w imprezie decyduje kolejność zgłoszeń. Maksymalna liczba uczestników to 55 dwuosobowych załóg. Ponadto samochody uczestników muszą być wyposażone w sprawne gaśnice oraz posiadać ubezpieczenie OC oraz NNW.
Zakazane jest korzystanie z nawigacji GPS.

Zgłoszenia są przyjmowane poprzez elektroniczny formularz zamieszczony na stronie Organizatora. Koszt uczestnictwa to 100zł od załogi dwuosobowej (kierowca + pilot).
Po terminie 1.09.2008 – jeśli będą wolne miejsca na liście startowej wpisowe wynosi 130 zł od załogi.

news oparty o info z Youngtimer.pl

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments