Newsy

41. Rajd Żubrów

W ubiegłą sobotę 27 października odbyła się 41 edycja Rajdu Żubrów. Rajd, zapoczątkowany przez słynnego kierowcę Sobiesława Zasadę, tradycyjnie już przygotowany został przez członków Automobilklubu Krakowskiego jako towarzysko – sportowa impreza motorowa. Do udziału zaproszono w tym roku 95 załóg, głównie byłych zawodników, działaczy sportowych, dziennikarzy a także 21 załóg z Włoch z zaprzyjaźnionego Automobilklubu z Brescii.

Honorowy początek zawodów rozpoczął się o godz. 10.00 na rynku podkrakowskich Myślenic. Następnie zawodnicy udali się na trasy prób sportowych zlokalizowanych wokół Makowa Podhalańskiego i Lanckorony. Meta imprezy została wytyczona w Zakopanem, gdzie o godz 17.00 w Hotelu Kasprowy rozpoczął się uroczysty bal na zakończenie całodniowej rywalizacji.
Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej odniosła załoga ZASADA SOBIESŁAW / NOWICKI RYSZARD (MERCEDES BENZ C 350). Drugie miejsce przypadło teamowi: LIPSKI ANDRZEJ / DRAHAN PAWEŁ (SUBARU IMPREZA). Ostatnie miesjce na podium zajęli: DURCZOK KRYSTIAN / PUSTELNIK MAREK (MITSUBISHI LANCER EVO).
Na starcie i podczas właściwych zawodów kibice mogli podziwiać wiele wspaniałych i niecodziennych samochodów, min: Skodę Fabię WRC, Jaguara E-type, Lancię Deltę HF Integrale, BMW 2002 Ti czy… 200 konnego Seata Alteę.