Newsy

46. Rajd Barbórka – Ogólnopolskie Kryterium Asów

W Warszawie odbywa się właśnie 46 edycja Rajdu Barbórka – Ogólnopolskiego Kryterium Asów, imprezy, która tradycyjnie już od lat jest zwieńczeniem kolejnego sezonu sportów samochodowych w Polsce.

Tegoroczna edycja rajdu, podobnie jak ubiegłe, składa się z dwóch pętli po 3 odcinki specjalne (kolejno próby: Żerań, Cytadela i pojedynek równoległy na terenie autodromu Bemowo) rozgrywanych rano i wczesnym popołudniem oraz wieczornego przejazdu po brukowej kostce ulicy Karowej. Do finałowej próby Rajdu zakwalifikowanych zostanie wyłącznie 30 najlepszych zawodników po poprzednich oesach.

Chęć uczestnictwa w rajdzie zgłosiło 108 załóg, jednak na starcie pojawiło się 'tylko’ 104. Po rozegraniu 6 prób najszybszym zawodnikiem jest Tomasz Kuchar, wyprzedzający o 5 sekund Kajetana Kajetanowicza. Dalsze pozycje zajmują: Zbigniew Staniszewski, Tomasz Czopik i Maciej Oleksowicz.

Specjalnymi Gościami tegorocznej edycji Rajdu będą: najsłynniejszy polski drifter: Maciej Polody (zaliczy przejazd pod wiaduktem Markiewicza w swoim 'służbowym’ Nissanie 200SX S14a) oraz sławny fiński kierowca rajdowy, 4 – krotny Rajdowy Mistrz Świata (1996-99 w Mitsubishi Lancer EVO) Tommi Mäkinen.

Internetowa relacja na żywo z przejazdu ulicy Karowej rozpocznie się o godz 17.00 na stronie internetowej itvp.pl. O godz. 18.30 początek emisji przejazdów najlepszych załóg tegorocznego Kryterium Asów planuje stacja TVP Info (w trakcie trwania pasm regionalnych dla poszczególnych regionalnych ośrodków telewizji publicznej).

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments