Newsy

85% udział Fiata w akcjach Ferrari S.A.

Powołując się na opcję call, Fiat odkupił 29 września br. od Mediobanca oraz innych członków konsorcjum bankowego, 2,3 mln akcji Ferrari, co stanowi 28,63% kapitału spółki. Tym samym, udział Fiata w Ferrari S.A. zwiększył się do 85%. Opcję wykupu przewidywało porozumienie o cesji zawarte w 2002 roku. Koszt całego przedsięwzięcia to około 892 milionów Euro, które zostaną przelane w momencie sfinalizowania transakcji spodziewanego w najbliższych dniach.

Mubadala Development Company, pozostanie w gronie udziałowców Ferrari S.A., między innymi ze względu na ważny projekt jakim jest realizacja w Abu Dhabi wielkiego parku tematycznego poświęconego „stajni” Ferrari. Fiat zachował prawo do skorzystania z opcji call w stosunku do 5% będących obecnie w posiadaniu Mubadala Development Company.

Odkup akcji Ferrari S.A. zostanie sfinansowany z dostępnych środków gotówkowych, bez konieczności zaciągania nowych zobowiązań. Dzięki dobrym wynikom ekonomicznym oraz odsprzedaży udziałów w innych spółkach koncern Fiata dysponuje znacznymi środkami finansowymi.

Przeprowadzona transakcja to element strategii, która ma za zadanie koncentrację na kluczowym dla Fiata biznesie samochodowym i waloryzację wszelkich przedsięwzięć związanych z motoryzacją, w obrębie których Ferrari, ze względu na wysoką jakość i niepodważalny prestiż prezentuje się jako marka znana i doceniana na całym świecie.

Informacja prasowa Fiat Auto Poland

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments