Newsy

ACLeague. Podsumowanie czwartej rundy na torze Road Atlanta

W czwartek odbyła się 4 runda sezonu GT4 Kajman Series by Motorspor Capsule. Kierowcy tym razem ścigali się na amerykańskim torze Road Atlanta za kierownicą Porsche Cayman GT4 Clubsport.

Jak zawsze simracerzy byli podzieleni na 3 serwery w zależności od czasów na PreQ: Pro, semi-Pro oraz Am. Dwa najwyższe serwery były komentowane przez niezastąpionych komentatorów: Pro przez Tuchana oraz Marceliego, a semi-Pro przez Qu57!

W Pro na najwyższym stopniu podium stawali w R1 Manux, a w R2 Szołtys. W semi oba wyścigi wygrał Hazzy. Na najniższym splicie wygrał Iwan323, w drugim sprincie Plupi. Tym razem nasz newsman nie miał żadnych problemów i spokojnie mógł się ścigać z innymi. Oto jego relacja:

Relacja Mateusza

Bardzo lubię tor Road Atlanta i dzięki temu dobrze poszło mi w PreQ. Udało mi się zająć 13 miejsce i dzięki temu startowałem w Pro. Niestety w kwalifikacjach już nie było tak kolorowo, nie mogłem złożyć idealnego okrążenia przez co startowałem w drugiej dziesiątce, gdzie celem było TOP 10. Podobny problem w kwalifikacjach miał kolega z drużyny Szołtys. Pora na pierwszy wyścig, pierwszy zakręt bez kolizji, lecz trochę później po kontakcie z HitmanSon’em spadłem na ostatnią pozycję. Potem już bez większych trudności dojechałem do mety na 20 pozycji.

W R2 start był bardzo udany. Połowa zawodników przede mną miała kolizje i tym sposobem po paru kółkach byłem już na 10 pozycji. Wyścig trwał, ja znajdowałem się na 9 pozycji, dj Sasek szykował się do ataku na przedostatnim zakręcie. Z szykany wyszedł lepiej i próbował mnie wyprzedzić na ostatnim szybkim łuku, lecz doszło między nami do kolizji. Spadłem trochę pozycji. Pod koniec wyścigu byłem na 13 miejscu. Za mną było 2 kierowców z Texaco. Najpierw wyprzedził mnie Piast, a potem po pięknym manewrze na ostatnim zakręcie HitmanSon. Byli ode mnie szybsi więc nie miałem do siebie pretensji. Dojechałem ostatecznie na 15 pozycji.

Po tym wyścigu Szołtys jest drugi, a Kimim trzeci w klasyfikacji generalnej. Mateusz wspiął się o 4 miejsca i jest 28. Parówki Bananowe są na drugiej pozycji w klasyfikacji drużynowej i mają tyle samo punktów co pierwszy PMS Racing.

Następny wyścig odbędzie się na Watkins Glen. Większość kierowców bardzo dobrze wspomina ten tor. Wyścig na pewno będzie ekscytujący. Warto też przypomnieć, że to będzie setna runda, która odbędzie się w ACLeague.

Zapraszamy do wzięcia udziału w lidze ACLeague i dołączenia na nasz serwer Discord.

Podesłał Mateusz

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Rafał Peroń
W ekipie SZ jestem praktycznie od początku, jeszcze gdy portal pojawiał się jako zin w magazynie CD-Action. Lubię zarówno wymagające symulatory jak i typowe zręcznościówki. Swego czasu mocno fascynował mnie pierwszy Need For Speed Underground, w którego grałem (można powiedzieć) profesjonalnie 🙂
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments