Newsy

ACLeague. Podsumowanie drugiej rundy na torze Zandvoort

W czwartek odbyła się druga runda sezonu GT4 Kajman Series by Motorsport Capsule. Ponad 100 kierowców ścigało się na torze Zandvoort w Holandii. Jest to tor bardzo szybki i specyficzny, który nie wybacza błędów.

Jak zawsze kierowcy ścigali się w 3 różnych serwerach: Pro, semi-Pro oraz Am, gdzie najwyższe były transmitowane przez niezastąpionych komentatorów. Pro komentowali Tuchan i Marceli, a Semi-Pro przez Qu57. Były również onboardy niektórych kierowców. W wyścigach Pro wygrywali Mateusz Tyszkiewicz i Szołtys, w Semi-Pro Łukasz Kędziora i Amadi90PL, a w Am Almclox oraz Kimsix. Gratulujemy zwycięzcom.

Nasz kolega newsman Mateusz Mazurek zajął 16 i 20 miejsce w serwerze Pro. Kolegom z teamu Parówki Bananowe poszło o wiele lepiej, gdzie KIMIZ zajął 2 i 5 miejsce, a SZOŁTYS 10. Dzięki odwróconemu top 10 w R2 udało mu się wygrać wyścig. Nie mogło również zabraknąć relacji Mateusza z wyścigu. Poniżej nagranie z transmisji.

Relacja Mateusza

Prekwalifikacje poszły mi bardzo dobrze. Zająłem 15 miejsce, dzięki czemu wystartowałem w najwyższym serwerze. Niestety w kwalifikacjach nie poszło mi już tak dobrze i musiałem się zaszczycić 18 pozycją startową. Pierwszy wyścig przebiegł dobrze, bez większych kolizji i zakończyłem go na 16 pozycji. W R2 po dobrym starcie i wykorzystaniu błędów przeciwników byłem już 13. Miałem szansę nawiązać walkę z czołówką, lecz nie mogło być za pięknie. Na wyjściu na prostą wyjechałem bardzo szeroko i zahaczyłem o piasek. Bardzo mnie to spowolniło i jeszcze jakby było mało wracając na tor następny kierowca uderzył we mnie i dzięki temu spadłem na 20 pozycję. Tak już dojechałem do końca

Po tym wyścigu Kimiz jest pierwszy w klasyfikacji generalnej, a Szołtys jest drugi. Mateusz awansował na 15 pozycję. Drużyna Parówek dalej się utrzymuje na czele klasyfikacji drużynowej.

Dla większości kierowców ten dzień był bardzo udany i już nie mogą się doczekać następnej rundy na torze Grobnik. Ale to nie wszystko. Jakby ktoś myślał, że w ACLeague ścigamy się tylko Kajmanami, to grubo się myli. W poniedziałki odbywa się seria funrace’ów, gdzie kierowcy ścigają się śladami powracającego do F1 Roberta Kubicy. W ten poniedziałek kierowcy będą się ścigać Formułą Renault 3.5 na belgijskim torze Spa.

Odbywają się również serie testowych wyścigów na platformie ACC. Ostatni wyścig odbył się w piątek na deszczowym Nürburgring. Takich testów na pewno będzie więcej. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na naszym Discordzie, na który wszystkich zapraszamy.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w lidze https://acleague.com.pl.

Podesłał Mateusz

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Rafał Peroń
W ekipie SZ jestem praktycznie od początku, jeszcze gdy portal pojawiał się jako zin w magazynie CD-Action. Lubię zarówno wymagające symulatory jak i typowe zręcznościówki. Swego czasu mocno fascynował mnie pierwszy Need For Speed Underground, w którego grałem (można powiedzieć) profesjonalnie 🙂
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments