ACLeague. Podsumowanie wyścigu R1 w Bathurst

Autor:
Data: 08 marca 2019 - 23:02

Wczoraj odbył się pierwszy oficjalny wyścig sezonu w ACLeague. Była to pierwsza z siedmiu punktowanych rund pucharu GT4 Kajman Series by Motorspor Capsule, rozgrywanego na symulatorze Assetto Corsa. Składała się z dwóch 30-minutowych sprintów na słynnej pętli Mount Panorama w Bathurst w Australii.
--

Tor ten jedni mogą lubić a inni nie, ale na pewno nikt wobec niego nie przejdzie obojętnie. W prekwalifikacjach wzięło udział ponad 120 kierowców. Około 100 zawodników wystartowało w wyścigu na czterech różnych serwerach: Pro, semi-Pro, Am oraz Rookie.

Dwa najwyższe sloty były komentowane przez komentatorów. Po raz pierwszy najwyższy serwer Pro był streamowany przez dwie osoby. Tuchana i Marceliga, a drugi serwer semi-Pro przez Qu57. Poniżej nagranie z transmisji Pro. Semi-pro dostępne jest na Twitchu.


W wyścigach Pro wygrali następująco R1: Manux, a R2: Pollman. Natomiast w semi-Pro Kinky oraz Baster, a w Am oba wyścigi wygrał streamer Kycu. Jednym z uczestników sezonu jest nasz newsman Mateusz Mazurek, który wystartował w serwerze Pro. Jest on kierowcą teamu "Parówki Bananowe", a jego kompanie to KIMIZ oraz SZOŁTYS.

Relacja Mateusza


W prekwalifikacjach udało mi się uzyskać 20. czas dzięki czemu zakwalifikowałem się do najwyższego splitu. Nie obyło się bez trudności w poprawianiu czasu, ale rzutem na taśmę udało mi się poprawić i uzyskałem 2:15.904. W dzień wyścigu podczas treningu udało mi się zejść do 2:15.300, chociaż gdyby nie jeden źle przejechany przedostatni zakręt to byłoby równo 2:15. Ale cóż, pora na kwalifikacje! Na drugim okrążeniu zrobiłem czas około 2:15:400 i dzięki temu startowałem z 11. pozycji. Dobry wynik patrząc na to, że miałem 20. miejsce w prekwalifikacjach.

Pierwszy wyścig. Na pierwszym zakręcie bez kolizji, ale nie mogło być za pięknie. Na t2 po jechaniu bok w bok zostałem puknięty i mnie obróciło. Spadłem dzięki temu na pozycję 18. Po lekkich kolizjach spadłem na 21. miejsce i na tej pozycji dojechałem do końca. Do drugiego wyścigu podchodziłem w złym nastroju. Startowałem z 21. pozycji, którą udało mi się utrzymać przez cały wyścig. Po paru dobrych walkach i kolizjach z innymi przeciwnikami zakończyłem pierwszą rundę. Jestem troszkę niezadowolony, ale pozostaje mi się bardziej starać w następnych rundach i liczyć na więcej. Są też dobre wieści, bo mogę się cieszyć z dobrych wyników moich kolegów z zespołu.

Dzisiaj rozpoczęły się prekwalifikacje do następnej rundy na torze Zandvoort. Samochody Porsche Cayman GT4 Clubsport są bardzo przyjemne i na 100% dostarczą nam dobrej zabawy w następnych wyścigach.

Zapraszamy do wzięcia udziału w lidze www.acleague.com.pl


Zamieść komentarz

Ksywa:
 
Komentarz:
Wynik:

Najbliższe premiery

WRC 8
05 września 2019
GRID
11 października 2019
Drift19
2019
Więcej premier

Speed Lista

Ankieta

Na jakiej platformie głównie grasz?Partnerzy


Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie