Newsy

Alex Zanardi w ciężkim stanie

Wygląda na to, że Alex Zanardi, legenda nie tylko świata sportu, ale legenda w ogóle, niestety będzie musiał stoczyć kolejną ciężką walkę w swoim życiu.

Zanardi jest symbolem tego, czego może dokonać człowiek, jeśli tylko chce i nigdy się nie poddaje. Dwukrotny mistrz serii CART/Champ Car, były kierowca Formuły 1, który po stracie obu nóg w wypadku w 2001 roku na torze Lausitz, nie tylko nie zaprzestał aktywności sportowej, ale poza wyścigami, rozpoczął też karierę paraolimpijską. Jej ukoronowaniem są m.in. dwa złote medale z paraolimpiady w Londynie z 2012 roku.

Niestety wczoraj, podczas wyścigu rowerów ręcznych we Włoszech, Alex miał wypadek, w którym wyjechał niemal wprost pod koła ciężarówki jadącej w przeciwnym kierunku. Obecnie Włoch jest po operacji neurochirurgicznej, a jego stan określany jest jako stabilny, ale ciężki.

Trzymaj się Alex!

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Marcin Kapkowski
Jestem maniakiem motoryzacji, inżynierii, mechaniki, generalnie wszystkich zagadnień technicznych. W autach wcale nie liczy się największa moc i największe cyferki, ale dusza i frajda z jazdy. Piszę subiektywnie, bo... przecież inaczej się nie da, prawda? ;)
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments