Newsy

Alexander Albon w DTM w sezonie 2021

Kierowca testowy Red Bull Racing w sezonie 2021 – Alexander Albon, weźmie udział w wybranych wyścigach nadchodzącego sezonu. Przypomnijmy, że fotel Taja w Formule 1 zajmie Sergio Perez. Partnerem Albona w DTM będzie 18-letni Liam Lawson z Nowej Zelandii.

Warto zaznaczyć, że w sezonie 2021, seria DTM porzuci dotychczasowe konstrukcje, którymi ścigali się zawodnicy. Na ich miejsce wejdą samochody klasy GT3.

W stawce, obok kierowcy Red Bull Racing znajdziemy, chociażby Jensona Button, czy 3-krotnego mistrza DTM – Rene Rasta. Szef serii, Gerhard Berger, celuje w stawkę złożoną zarówno ze znanych i utytułowanych zawodników, jak i młodych talentów. Celem na pierwszy sezon w nowej formule, jest 20 samochodów co najmniej 5 różnych producentów.

Pierwszy weekend sezonu 2021 DTM zaplanowano na 28 maja, na Rosyjskim torze w Petersburgu. Nie jest to jednak data potwierdzona, zważając na obecną sytuację na świecie.

Źródło: dtm.com

5 1 głos
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Michał Pochopień
Fan motorsportu zarówno prawdziwego, jak i wirtualnego, śledzący prawdopodobnie wszystkie możliwe serie wyścigowe na świecie - w tym, jako jedna z 3 osób w Polsce oglądam NASCAR ;)
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments