Newsy

Allianz Polska sponsorem Roberta Kubicy

Allianz Polska podpisał umowę sponsorską z najlepszym polskim kierowcą wyścigowym, Robertem Kubicą, startującym w tym roku w serii World Series by Renault. Umowa została zawarta na sezon 2005 z opcją przedłużenia jej na kolejny sezon.

Allianz jest uznanym sponsorem Formuły 1, toteż rozpoczęcie współpracy z najbardziej utalentowanym polskim kierowcą wyścigowym było logicznym i oczywistym krokiem. Dynamika, nowoczesne podejście do pracy i wyjątkowa dbałość o bezpieczeństwo to cechy, które sprawiają, że nawiązanie współpracy było zupełnie naturalne.

Robert Kubica jest najbardziej utytułowanym polskim kierowcą w historii sportu samochodowego. Magazyn Business F1 uznał go za jednego z sześciu najbardziej obiecujących kierowców świata. Allianz jako respektowany sponsor Formuły 1 jest dla utalentowanego Polaka bardzo cennym partnerem.

Paweł Dangel, prezes Allianz Polska: „Dla Allianz Polska rozpoczęcie współpracy z najlepszym polskim kierowcą wyścigowym jest zupełnie naturalnym krokiem. Mam nadzieję, że przy naszej pomocy Robert Kubica zrealizuje swoje cele i osiągnie to, co jest marzeniem każdego kierowcy wyścigowego.”

Robert Kubica: „To dla mnie ważny moment. Po raz pierwszy tak poważna i dynamiczna instytucja finansowa z Polski wyraziła chęć szerokiego wspierania mojej kariery. Wyścigi World Series by Renault, które wzorowane są na Formule 1, gwarantują kierowcom niezwykle skuteczne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa. Część z nich opracowana została w laboratoriach Centrum Technologicznego Allianz. Nie bez podstaw Formuła 1 uważana jest za jeden z najbardziej bezpiecznych sportów świata, stąd też zaangażowanie w nią Allianz jest zupełnie naturalne.”
Informacja prasowa – Allianz Polska

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Rafał Peroń
W ekipie SZ jestem praktycznie od początku, jeszcze gdy portal pojawiał się jako zin w magazynie CD-Action. Lubię zarówno wymagające symulatory jak i typowe zręcznościówki. Swego czasu mocno fascynował mnie pierwszy Need For Speed Underground, w którego grałem (można powiedzieć) profesjonalnie 🙂
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments