Newsy

Amerykanie w Europie

Znany wszystkim amerykański koncern DODGE podejmuje walkę na rynku europejskim. Wstępem do tej batalii ma być model CALIBER. Wóz powinien przyjąć się na naszej scenie motoryzacyjnej, gdyż swoimi możliwościami jest w stanie zaspokoić wymagania większości ludności Europy.

Samochód ten będziemy mieli do wyboru z trzema jednostkami napędowymi, każda z nich wykonana w technologii VVT, czyli zmiennych faz rozrządu. Pierwsza o pojemności 1.8 litra dysponująca mocą 148 KM przy 6500 Obr/min oraz momencie obrotowym 125 lb-ft przy 5200 Obr/min. Drugą jednostką będzie 2 litrowy, 158 konny silnik dysponujący momentem 141 lb-ft przy 5000 Obr/min. Ostatnią, najmocniejszą jednostką będzie 2.4 litrowy silnik o mocy 172 KM przy 6000 Obr/min i momencie obrotowym wynoszącym 165 lb-ft. Napęd seryjnie przenoszony jest na przednią oś za pomocą manualną lub automatyczną skrzyni biegów, ale będzie też opcja napędu na wszystkie 4 koła.
Patrząc na ten pojazd nie wiadomo do jakiej kategorii go zaliczyć, ma on w sobie elementy hatchback’a, coupe, SUV’a, jego muskularna, typowo amerykańska sylwetka każe przyporządkować go do kategorii samochodów terenowych, ale tak naprawdę jest to pojazd typowo kompaktowy. Przód jak na DODGE przystało jest masywny i posiada charakterystyczny grill w kształcie krzyża. Wnętrze jest bardzo przejrzyste i nie wymaga od użytkownika zbytniego wysiłku w obsłudze.
Planowana premiera samochodu określana jest na trzeci kwartał tego roku. Nie wiadomo jednak kiedy i czy wogóle samochód trafi do polskich salonów…

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments