Newsy

AS5-R, czyli Audi S5 od ABT.

Tak niemieccy tunerzy nazwali swoją wersję Audi S5. Pomimo tego, że to tylko kwestia czasu jak Audi zastąpi w S5 obecną, wolnossącą jednostkę V8 o pojemności 4.2 litra na 3-litrowe V6 z kompresorem, to ABT zdecydował się jeszcze na modyfikacje widlastej „ósemki”.

Dzięki kilku modyfikacjom w osprzęcie silnika oraz zastosowania kompresora ABT, moc wzrosła z 354 KM do 510KM. Zaowocowało to poprawą czasu przyspieszenia do 100 km/h o 0.6 sek.,wynosi on teraz 4.5 sek., oraz zwiększeniem prędkości maksymalnej do 292 km/h. Pomimo takiego przyrostu mocy i osiągów, ABT zapewnia, że AS5-R nie stało się bardziej paliwożerne.

Przy tego typu modyfikacjach nie można było oczywiście pominąć układu hamulcowego, w którym nowe tarcze mają średnicę 380 mm. W opanowaniu 510 KM pomoże także nowy zestaw zawieszenia z olejowymi amortyzatorami.

Na zewnątrz także zaszły zmiany jak widać. Nowy przedni zderzak wraz z przemodelowanymi wlotami powietrza oraz grillem, zmienione progi i tylny zderzak mieszczący teraz 4 końcówki układu wydechowego. Karoseria pomalowana jest w 2 kolorach, a całości dopełniają 20-calowe obręcze kół.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments