Motogry Newsy

Assetto Corsa 2 w 2024 roku

Digital Bros, właściciele 505 Games oraz Kunos Simulazioni, podzielili się wynikami finansowymi za ubiegły rok podatkowy. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie plany deweloperów. Zdradzili oni bowiem, że Assetto Corsa 2 planowana jest na 2024 rok! Zapowiedziano także mobilny port Assetto Corsa, który pojawi się jeszcze w tym roku. Dokładna data oraz szczegóły również nie są znane.

Pierwsza odsłona pojawiła się na rynku w 2014 roku i jak dotąd jest najlepiej sprzedającą się symulacją wyścigową. Włosi sprzedali łącznie 12 milionów kopii gry, zarabiając 66 milionów dolarów. Najnowszym dzieckiem studia jest natomiast Assetto Corsa Competizione – spin-off serii na licencji Blancpain GT Series. Do sprzedaży trafiła w 2018 roku i okazała się niemałym sukcesem, wywołując zamieszanie na rynku symulacji.

Czego możemy spodziewać się po nowej odsłonie? Oczywiście szczegóły nie są jeszcze znane. Zapewne będzie to pełnoprawna symulacja, oferująca skanowane laserowo tory oraz bogaty wybór samochodów. Nie wykluczone, że grę napędzać będzie Unreal Engine, podobnie do ACC.

Foto: assettocorsa.it

3 2 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Michał Pochopień
Fan motorsportu zarówno prawdziwego, jak i wirtualnego, śledzący prawdopodobnie wszystkie możliwe serie wyścigowe na świecie - w tym, jako jedna z 3 osób w Polsce oglądam NASCAR ;)
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments