Newsy

Astra 3d – GTC

Auto zostanie zaprezentowane na zbliżajacym się szybkimi krokami salonie samochodowym w Paryżu. Astra w nadwoziu 3d będzie dodatkowo nosić oznaczenie GTC, co znaczy Gran Turismo Compact. Na szczeście już pokazano jej zdjęcia i ujawniono dane techniczne!

Od razu widać, że autko ma typowo sportowy charakter. Widać, że pojazd wypełnił lukę pozostawioną przez model Calibra. Co prawda już w 2000 roku pojawiła się Astra Coupe, jednak jej kształt, moim zdaniem, wcale nie był sportowy i przypominał bardzo zwykłą trzydrzwiową wersji astry II. Auto było ładne (wyszło spod rączek Bertone), ale do sportowości było jej daleko. Teraz jednak GTC może to zmienić.

Auto było, jako prototyp, prezentowane w Genewie, jednak pod nazwą GTC Geneve.

Martin Smith, dyrektor ds. projektowania Adam Opel AG mówił wtedy: – „Prezentacją tego prototypu chcemy pokazać, jak bardzo sportowy charakter może przyjąć trzydrzwiowy samochód klasy sport – sedan. Razem z konstruktorami pojazdów koncepcyjnych, postanowiliśmy stworzyć czteroosobowy samochód o bardzo dynamicznym wyglądzie i w znanym szeroko stylu Opla”.

Motory napędzające GTC są tekie same jak w wersji pięciodrzwiowej: od benzynowej jednostki 90 KM, poprzez turbodiesle 1.9 l. o mocach 120 i 150 KM, aż po doładowany dwulitrowy silnik benzynowy o mocy 200 KM.

Ponadto auto ma taką samą pojemność bagażnika i rozstaw osi co większa wersja. Tylna kanapa jednak się „skurczyła” i jest tam teraz miejsca tylko dla dwóch dorosłych osób.

Ponieważ auto ma zdecydowanie sportowy charakter (np. nadwozie – „linie karoserii opadają klinowo tuż przed i za nadkolami, akcentując krótkie zwisy nadwozia, ponadto pojazd ma niską sylwetką i łukowato wygiętą linią dachu”) kierowca z większą ilością benzyny niż krwi musi mieć coś dla siebie. I będzie miał – będzie mógł zamówić elektrycznie regulowaną siłą tłumienia amortyzatorów. Jeżeli będzie mu mało – znajdzie przycisk „Sport”. Po jego przyciśnęciu usztywniają się amortyzatory i auto bedzie bardziej spontanicznie reagował na gaz, dzięki zmianie faz rozrządu.

U dealerów auto pojawi się wiosną przyszłego roku. Panowie z Opla liczą na sprzedaż około 70 tysięcy samochodów rocznie.News pochodzi z Interia.pl

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments