Newsy

Audi A4 i A6 najlepsze wg. IIHS

Oba samochody Audi – A4 i A6 – otrzymały od amerykańskiego Insurance Institute for Higway Safety (IIHS) najwyższą ocenę „Top Safety Pick”. Audi zostało więc jedynym niemieckim producentem, który może pochwalić się dwoma tak wysoko ocenionymi samochodami.

IIHS na zlecenie amerykańskich towarzystw ubezpieczeniowych prowadzi regularne testy zderzeniowe wszelkiego rodzaju samochodów osobowych w celu określenia ich standardu bezpieczeństwa. Wyniki tych testów są szeroko respektowane przez specjalistów i klientów kupujących samochody nie tylko w USA.

Najlepszy wynik Audi A4 i A6 uzyskały w testach badających odporność na zderzenie czołowe, tylne i boczne, przeprowadzonych w USA. Szczególnie wymagający jest boczny test zderzeniowy, prowadzony w ramach testów IIHS. Polega on na uderzeniu z prędkością 31 mph (50 km/h) w bok samochodu ruchomej przeszkody, której kształt odpowiada przodowi auta typu pickup lub SUV. Następnie oceniane są deformacje struktury oraz kinematyka i przeciążenia działające na pasażerów. Tak doskonałe, niskie wyniki obciążenia możliwe są dzięki stabilnemu nadwoziu oraz montowanym seryjnie systemom zabezpieczającym przed skutkami ujemnego przyspieszenia w A4 i A6 wraz z poduszkami chroniącymi głowy.

IIHS ocenia także ryzyko obrażeń spowodowanych uderzeniem w tyłu auta. Dzięki zoptymalizowanej konstrukcji foteli, poszczególnych elementów siedzeń a przede wszystkim dzięki geometrii i pozycji zagłówków Audi A4 i A6 uzyskały w tej „dyscyplinie” maksymalne oceny.

Dodatkowo wpływ na pozytywną ocenę ma seryjne wyposażenie samochodów w elektroniczny program stabilizacji toru jazdy (ESP).

Informacja prasowa Audi

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments