Newsy

Audi e-tron Vision Gran Turismo. Wprost z PlayStation na tor wyścigowy

W pełni elektryczny, koncepcyjny samochód Audi e-tron Vision Gran Turismo w wyjątkowy sposób zmienia koncepcję elektromobilności w namacalną rzeczywistość. Stworzone pierwotnie wyłącznie na potrzeby wirtualnych wyścigów na PlayStation 4 Audi, teraz, we współpracy z Formułą E, nabiera realnych kształtów.

Począwszy od kolejnej rundy serii wyścigów samochodów elektrycznych Formuła E, która odbędzie się 14 kwietnia w Rzymie, Audi e-tron Vision Gran Turismo służyć będzie podczas nich jako wyścigowa taksówka.

Peter Mertens, członek zarządu AUDI AG odpowiedzialny za rozwój techniczny powiedział:
„E-mobilność błyskawicznie zyskuje na znaczeniu. Stąd właśnie to Audi było pierwszym niemieckim koncernem samochodowym, który w sezonie 2017 postanowił zaangażować się z wsparciem fabrycznym w serię wyścigów samochodów elektrycznych Formuła E.
W naszych laboratoriach rozwojowych nieustannie poszerzamy naszą wiedzę dotyczącą e-mobilności i zdobywamy cenne doświadczenie również w ekstremalnie trudnych warunkach. Dzięki wyścigowym taksówkom Audi e-tron Vision Gran Turismo, w ramach serii wyścigów Formuły E zamieniamy mobilność elektryczną w namacalne doświadczenie dla naszych klientów i gości.”

Począwszy od najbliższego wyścigu Formuły E 14 kwietnia w Rzymie, klienci i goście czterech pierścieni będą mieli niepowtarzalną okazję przejażdżki po torze wyścigu jako pasażerowie Audi e-tron Vision Gran Turismo. Ten jedyny w swoim rodzaju samochód został skonstruowany i wyprodukowany w centrum przedprodukcyjnym Audi na przestrzeni zaledwie jedenastu miesięcy.

Wzorem dla realnego pojazdu było auto z gry PlayStation Gran Turismo. Gra ta, sprzedawana w milionach kopii, ma wśród graczy na całym świecie status kultowej. Z twórcami Gran Turismo, firmami Sony i Polyphony Digital, Audi współpracuje od prawie 20 lat. Projektanci Audi stworzyli Audi e-tron Vision Gran Turismo na potrzeby konkursu „Vision Gran Turismo” rozpisanego z okazji 15. rocznicy powstania popularnej gry. Do konkursu stanęło wielu producentów motoryzacyjnych z całego świata, przedstawiając projekty swych wirtualnych pojazdów.

Wiele z tychże pojazdów zostało później zbudowanych w naturalnej skali i prezentowanych było np. podczas imprez targowych. Jednak to właśnie Audi e-tron Vision Gran Turismo zostało pierwszym tej rangi samochodem koncepcyjnym, przeniesionym do świata realnego w postaci w pełni funkcjonalnego pojazdu.

Marc Lichte, szef stylistów Audi powiedział:
„Jesteśmy z tego naprawdę dumni. Chociaż tworzenie wirtualnego pojazdu pozwala na znacznie większą swobodę i na rysowanie koncepcji, które są trudne do zrealizowania w rzeczywistości, nie chcieliśmy by ten samochód był taką właśnie koncepcją na kołach. Naszym celem był w pełni funkcjonalny pojazd. Audi e-tron Vision Gran Turismo pokazuje, że mobilność elektryczna w Audi jest bardzo emocjonalna. Ten samochód zawiera wiele elementów zaczerpniętych z naszego nowego języka projektowego. Takim elementem jest np. odwrócona rama Singleframe w kolorze auta, która będzie typowa dla naszych nowych modeli e-tron.”

Audi e-tron Vision Gran Turismo jest również dostępne w najnowszej wersji Gran Turismo Sport oznaczonej numerkiem 1.17.

Galeria Audi e-tron Vision Gran Turismo

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Rafał Peroń
W ekipie SZ jestem praktycznie od początku, jeszcze gdy portal pojawiał się jako zin w magazynie CD-Action. Lubię zarówno wymagające symulatory jak i typowe zręcznościówki. Swego czasu mocno fascynował mnie pierwszy Need For Speed Underground, w którego grałem (można powiedzieć) profesjonalnie 🙂
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments