Newsy

Audi zainwestuje miliardowe sumy w nowe modele

W kolejnych latach Audi poprzez liczne inwestycje rozbuduje znacznie ofertę swoich modeli. W sumie na lata 2006 – 2011 zaplanowano inwestycje w wysokości 11,8 miliarda Euro. Taką decyzję podjęła rada nadzorcza Audi AG na swoim ostatnim zebraniu w roku 2006. W ten sposób inwestycje producenta samochodów z Ingolstadt zostaną utrzymane na bardzo wysokim poziomie.

Z całkowitej kwoty inwestycyjnej 8,4 miliarda Euro (71%) przeznaczone zostanie na nowe samochody Audi. Marka z czterema pierścieniami rozszerzy swoją ofertę z 22 modeli oferowanych aktualnie do 40 w roku 2015. Od 2007 roku inwestycje będą konsekwentnie rosnąć do 2 miliardów Euro na rok. Rupert Stadler, członek zarządu ds. finansów nominowany na prezesa zarządu Audi AG:” Inwestycje w nowe modele, innowacje produktowe i najistotniejsze technologie są sercem każdego przedsiębiorstwa. Tylko poprzez atrakcyjne produkty zapewnimy naszemu przedsiębiorstwu sukces. Jest to więc inwestycja w przyszłość firmy zapewniająca bezpieczeństwo miejscom pracy.”

W nadchodzącym roku Audi wprowadzi na rynek nowe modele lub nowe wersje oferowanych już modeli. W 2007 roku paletę produktów wzbogacą Audi A5 Coupe, Audi TT Roadster oraz Audi R8.

Informacja prasowa Audi

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments