Newsy

Bankructwo Trust/GReddy!

10 września – tego dnia ogłoszono upadek jednej z największych japońskich firm produkującej osprzęt do samochodów osobowych. Mowa oczywiście o firmie Trust. Miłośnikom motoryzacji była jednak doskonale znana z pod nazwy GRreddy – jednej z gałęzi Trust, która zajmowała się projektowaniem i produkcją części tuningowych do samochodów.

Jest to niewątpliwie smutna i zarazem szokująca informacja. Firma cieszyła się wśród klientów dużym zaufaniem, gwarancją najwyższej jakości i renomy. GReddy zajmuje się produkcją wszelakich części tuningowych począwszy od małych filtrów powietrza przez chłodnice powietrza, elektronikę, układy hamulcowe, zestawy zawieszenia po turbosprężarki i inne zaawansowane technologicznie elementy.

Trust nie zdołału uchronić się przed bezlitosnymi prawami rynku, gdzie recesja w Stanach Zjednoczonych była z pewnością nie bez znaczenia, i ogłosiła upadłość z powodu coraz większych długów, które mogły wynosić na chwilę obecną nawet 60 mln dolarów.

Co dalej z firmą GReddy? Pamiętajmy, że ogłoszenie upadłości to jeszcze nie koniec firmy. Japońskie GReddy złożyło wniosek o zamrożenie długów na czas restrukturyzacji. GReddy jest oddzielną gałęzią firmy i daje sobie radę całkiem nieźle. Firma nie zamierza zaprzestać produkcji, aczkolwiek ma w planach wspomóc swojego właściciela – Trust.

Co to oznacza dla nas – klientów? Najprawdopodobniej wzrost cen produktów GReddy na rynku wtórnym.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments