Newsy

Bentley Continental GT Cabrio

Bentley ogłosił wprowadzenie na rynek otwartej wersji Continentala GT. Wejdzie pod koniec przyszłego roku pod nazwą Continental GTC. Będzie posiadał miękki dach oraz, jak zapewniał producent, będzie w stanie z łatwością pomieścić cztery osoby z bagażem, co zawsze było wyzwaniem dla producentów samochodów z otwieranym dachem.

Bentley zawsze był dostojny i konserwatywny i… dalej jest, lecz tym razem producenci postanowili trochę doprawić Continentala. Jest on doskonale wyważoną mieszanką elegancji oraz sportowego charakteru, chociaż już „zwykły” Continental GT pokazał wszystkim pazurki. Aby upewnić fanów o sportowym charakterze auta producent przedstawił pewne dane techniczne.

Widlasty silnik o dwunastu tłokach i dwóch turbosprężarkach zapewnia 552 konie mechaniczne mocy, które do 100 km/h rozpędzają auto w ok. 5 sekund. Potężny moment obrotowy 650 Nm jest przenoszony na asfalt przy pomocy sześcio-biegowej skrzyni Tiptronic. Samochód ma niezmienny napęd na cztery koła, więc o kręceniu prawdziwych bączków możemy zapomnieć, ale w końcu właścicielowi Bentley’a nie wypada robić takich rzeczy…

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments