Demotest Beware

Info
Zapowiedź
Recenzja
Demotest
Filmy
Galeria
Kody
Download
Info
Zapowiedź
Recenzja
Demotest
Filmy
Galeria
Kody
Download

Autor: Jaceł
Data publikacji: 06 lipca 2018

Możecie mi wierzyć lub nie, ale nienawidzę horrorów i na żaden nie poszedłem z własnej woli. Nienawidzę się bać. Nigdy nie odwiedziłem domku strachu w wesołym miasteczku. Ale chyba poznałem grę, której będę się bał z satysfakcją.

Poznajcie Beware. Tytuł jako alpha demo wyszedł ponad miesiąc temu i - jak na tak małą produkcję - zrobił szum w Internecie nie tylko ze względu na to, że świetnie wprowadza atmosferę niepokoju, ale także dzięki świetnemu modelowi jazdy. Jest to bowiem survival horror, w którym prowadzimy cały czas samochód... przynajmniej na tym stadium produkcji. Gra sama w sobie jest w bardzo wczesnym stadium rozwoju, ale i tak da Wam przynajmniej godzinkę zabawy. Ja pobawiłem się nawet nieco dłużej.

A więc – startujemy, jak na moje oko Skodą 120 na opuszczonym kamperowisku. Po zapaleniu światła udajemy się jedyną drogą obok świecącego się posterunku. Dojeżdżając widzimy postać. Gdy odjeżdżamy dalej, pośród mroku, mgły i mokrego lasu zapalają się światła.

Za nami zaczyna jechać samochód pełen ludzi. Gra mroczna instrumentalna muzyka. Po chwili spychają nas z drogi, taranują, wyprzedzają. Blokują drogę, by tylko nas zatrzymać. Od razu dodam, że żadna z tych akcji nie jest oskryptowana, wszystko dzieje się bardzo naturalnie i... to właśnie jest przerażające, NPC zachowuje się jak żywy człowiek. Do tego cokolwiek byśmy nie robili, w końcu znajdzie się obok nas. Gdy w końcu z nieuwagi rozbijemy się lub jeśli naszym Czeskim przyjacielem wjedziemy w błoto i ugrzęźniemy, a następnie dopadną nas wychodzące z auta przerażające postacie, gra podziękuje nam za zabawę ekranem DEATH.

I to właśnie świetnie bawi! Mimo, że wiem czego mogę się bać, świetnie trzyma w napięciu. Pozwala skryć się gasząc światła i udawać, że mnie nie ma. Ale co najlepsze dla nas samochodziarzy - fizyka jazdy, zapożyczona z CarX. Ta gra na silniku Unity zaskakuje w simcade'owy sposób! Auto zamiata tyłem hamując w zakręcie, obraca, gdy złapie się jednym kołem nieutwardzonego gruntu lub wypada z drogi po wjechaniu w głęboką kałużę. Do tego to jeszcze przedpotopowe, miękkie zawieszenie. Cudo!

Demo pozwoliło mi się bać jechać szybko (powyżej 90kmh to odczucia rodem z Hipernapedu Sokola Milenium) by nie skończyć na drzewie, bać upiornych postaci, które nas gonią i jeszcze raz bać tego, że będzie to horror, którego będę pożądał. Na dodatek, który wygląda naprawdę świetnie.

Jeśli ktoś chce sprawdzić to zapraszam na naszego działu Download:
Beware Alpha Demo Download

Wasza ocena demotestu

 6.0 - 61 głosy
     Jak oceniasz ten artykuł?

Komentarze ...

bullet Rafer
07 lip 18 - 01:20
Komentarze: 457
W demie jest jedna misja. Najpierw trzeba znaleźć staruszkę i ją śledzić do jej farmy, a później trzeba uruchomić przełącznik przy tamie. Jest ona jednak chroniona przez dwa samochody.

Najpierw ściga nas jeden, trzeba mu uciec, a następnie drugi. Gdy uciekniemy dwóm samochodom, możemy włączyć prąd w okolicy tym przełącznikiem :)

bullet Domeł
08 lip 18 - 14:10
Gość
Super artykuł!!!

Zamieść komentarz

Imię:
 
Komentarz:
Wynik:

Najbliższe premiery

Speed Lista

Partnerzy

SimRace.pl IRG-World AutoTesty NFSPolska.pl - Need for Speed Polska

Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie