Motogry Newsy

Bus Simulator 21, czyli wciel się w kierowcę miejskiego autobusu

Niedawno ruszyła przedsprzedaż kolejnej odsłony Bus Simulator oznaczonej numerkiem 21. Premiera gry została natomiast zaplanowana na 7. września 2021 roku na platformach PlayStation 4, Xbox One oraz PC.

W Bus Simulator 21 możemy wcielić się w kierowcę miejskiego autobusu i pokierować pojazdami wielu popularnych marek – znanych z poprzednich odsłon serii Mercedes-Benz, Setra, IVECO BUS i MAN oraz nowo dodanych w edycji 21 – Volvo, Alexander Dennis, Scania, BYD, Grande West i Blue Bird.

Do dyspozycji graczy oddane zostaną dwa miasta – jedno w Stanach Zjednoczonych (Angel Shores), a drugie w Europie (Seaside Valley). W ramach otwartego świata możemy eksplorować różne ich dzielnice np. strefy przemysłowe, ale także tereny bardziej oddalone, tętniącą życiem chińską dzielnicę, promenadę, pagórkowate tereny wiejskie i dzielnicę biznesową.

Oprócz bycia kierowcą, w Bus Simulator 21 możemy również wcielić się w managera i zająć się tworzeniem rozkładów jazdy, kupowaniem i sprzedawaniem autobusów, planowaniem tras z uwzględnieniem liczby pasażerów i innymi zadaniami zarządczymi.

W grze pojawi się pełny cykl dnia i nocy, mający wpływ na ilość pasażerów, a także zmienne warunki pogodowe. W stosunku do poprzednich odsłon, Bus Simulator 21 ma otrzymać zmieniony system ruchu, sztucznej inteligencji przechodniów oraz ulepszoną grafikę. Gra niestety nie będzie obsługiwać VR.

Cechy Bus Simulator 21

 • 30 nowych, oficjalnie licencjonowanych autobusów produkcji znanych, międzynarodowych wytwórców, takich jak Volvo, Alexander Dennis, Scania, BYD, Grande West i Blue Bird.
 • Możliwość pokierowania piętrusem, a także autobusem elektrycznym!
 • Dwa olbrzymie, pełne życia miasta (jedno w Stanach Zjednoczonych, drugie w Europie) z ulepszonym aspektem otwartego świata
 • Kieruj samodzielnie lub ze znajomymi w trybie współpracy dla wielu graczy.
 • Dodatkowe, ulepszone funkcje zarządzania, takie jak tworzenie szczegółowych rozkładów jazdy, odwiedzanie salonów motoryzacyjnych lub planowanie wydajnych tras z uwzględnieniem liczby pasażerów w określonych porach dnia.
 • Dostępne różne poziomy trudności oraz tryby gry.
 • Ulepszona grafika, dynamiczny system pogody, cykl dnia i nocy oraz nowy system SI przechodniów zapewniają jeszcze większy realizm.
 • Wiernie odwzorowane odgłosy autobusu, a także dialogi pasażerów po angielsku i niemiecku.
 • Nowy kreator postaci posiada ponad 15.000 kombinacji personalizacji do ukształtowania budowy ciała, ubrania, koloru skóry, fryzury i wielu innych cech twojego kierowcy.
 • Teraz możesz spędzić mniej czasu w menu, a więcej na drodze dzięki takim udogodnieniom, jak szybka podróż, przyspieszanie czasu i bezpośrednie przejmowanie sterowania autobusami z twojej floty kierowanej przez komputer.
 • Różne opcje personalizacji: dostosuj do własnych upodobań zewnętrzny wygląd autobusów, używając różnych kolorów, wzorów i reklam; włączaj i wyłączaj zagęszczenie wybojów na drodze, włącz lub wyłącz możliwość korzystania z automatu biletowego i nie tylko.
 • Gra obsługuje popularne typy kierownic i kontrolerów, a także funkcję Tobii Eye Tracking oraz TrackIR.
 • Naucz się radzić sobie z różnymi problemami w ruchu drogowym: wąskimi ulicami, nadjeżdżającymi pojazdami, serpentynami, zatłoczonymi pętlami autobusowymi, jazdą w nocy, robotami drogowymi, nieutwardzonymi drogami, wybojami, korkami ulicznymi, przeszkodami na drodze, progami zwalniającymi i nie tylko.
 • Realizm w grze zwiększają różne sytuacje w autobusie, takie jak zabrudzone wnętrza, specjalne oczekiwania pasażerów, gapowicze, głośna muzyka i zablokowane przystanki.
 • Stopniowe rozwijanie możliwości modowania (tylko na PC): zacznij tworzyć własne skórki i naklejki na autobusy, a następnie udostępnij je społeczności przez Mod.io w późniejszym terminie.
2 1 głos
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Rafał Peroń
W ekipie SZ jestem praktycznie od początku, jeszcze gdy portal pojawiał się jako zin w magazynie CD-Action. Lubię zarówno wymagające symulatory jak i typowe zręcznościówki. Swego czasu mocno fascynował mnie pierwszy Need For Speed Underground, w którego grałem (można powiedzieć) profesjonalnie 🙂
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments