Motogry Publicystyka

Camaro w Forza Horizon 5 nie ma znaczków „SS” by nie kojarzyć się z nazistami

Jeszcze nie dawno po internecie fruwała informacja o banie na 9000 lat dla 2 użytkowników, którzy naruszyli zasady i warunki gry Playground Games. Jeden z nich utracił konto za malowanie wyśmiewające reżim Korei Północnej. Drugi zbyt mocno obnażył wg producentów damski biust na malowaniu swojego pojazdu. Oba przypadki zostały opisane przez media growe w tym gry-online.pl, lecz gracze punktują problemy światopoglądowe twórców tej produkcji cały czas.

Jak zauważył użytkownik Autentik na portalu Reddit pojazdy marki Chevrolet w Forza Horizon 5 nie mają już oznaczeń „SS”. W nomenklaturze amerykańskiego producenta te dwie litery oznaczają „Super Sport” czyli topowe wersji swoich modeli.

Okazuje się, że nie jest to świeża sprawa. Logotypy mogące się źle kojarzyć potencjalnie wrażliwym osobom były usuwane już w poprzednich częściach. W Horizon 3 i 4 Motorsport 6 i 7 nie tylko Camaro nie posiadało już „SS”.

Brak SS już w Horizon 3 (2016)
Chevrolet dumnie prezentujący logo Super Sport w Forzie Horizon 2 (2014)

Znikanie znaczków spotkało Camaro SS oraz Chevelle SS. Modele pojazdów jak Nova SS, El Camino Super Sport, Monte Carlo Super Sport nigdy w serii Forza oznaczeń nie otrzymały. Obecnie nie można narysować logo SS „SuperSport”, ani zrobić repliki Chargera z filmu „Diukowie Hazzardu” (2005), czy też napisać „Free Candy” na vanie, gdyż taka pomysłowość grozi banem.

Co sądzicie o takich praktykach? Czy da się ochronić każdego przed złymi skojarzeniami? Czy taka przezorność ma jakikolwiek sens?

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Jacek Piąstka
Wrocławski pasjonat rajdów, driftingu i stylu w motoryzacji. W przeszłości założyciel lokalnego klubu motocyklowego. Prowadzący Speed Zone Podcast. Od 3 lat pisze recenzje ściagłek. W wolnym czasie rozbija samochody w Beam.NG, fotografuje i nagrywa.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
bartek
bartek
2 stycznia 2022 12:59

co? XD