Newsy

Capcom i MotoGP przez najbliższych pięć lat razem!

Jeden z potentatów branży growej, Capcom, podpisał umowę z Dorna Sports, na mocy której przez najbliższych pięć lat będzie posiadać prawa do gier opartych na licencji Motocyklowych Mistrzostwach Świata MotoGP. Licencja dotyczy wszystkich platform.

Na mocy tej umowy Capcom wyda wkrótce zeszłoroczny hit MotoGP 07 na platformę Playstation 2. Jednocześnie trwają prace nad wersją bazującą na sezonie 2008, a nowa gra pojawi się na Xboxa 360, Playstation 3, Playstation 2, Wii oraz PC.

MotoGP to najbardziej prestiżowe wyścigi motocyklowe na świecie. W trakcie sezonu odbywa się 18 wyścigów w 15 krajach na 4 kontynentach. Biorą w nich udział zespoły firmowe największych producentów motocykli, takich jak Honda, Yamaha, Suzuki, Ducati, Kawasaki, KTM i Aprilia. Motocykle są kierowane przez najlepszych jeźdźców, m.in. mistrza świata Casey’a Stonera oraz Valentino Rossiego, Nicky Haydena i Daniego Pedrosa. W sezonie 2008 na torze pojawili się obiecujący debiutanci: mistrz świata w kategorii 250cc JorgeLorenzo oraz mistrz świata w kategorii Superbike James Toseland.

Mark Beaumont, wiceprezes i szef Capcom na Amerykę i Europę, skomentował:”Jesteśmy bardzo podekscytowani zapowiadającą się długoletnią współpracą zDorna Sports. Umowa gwarantuje, że po raz pierwszy gracze różnych platformdostaną zastrzyk prawdziwej adrenaliny w postaci wyścigów MotoGP”.

Carmelo Ezpeleta, szef Dorna Sports, firmy, która od roku 1992 jestwłaścicielem praw telewizyjnych i komercyjnych do MotoGP, dodał: „Capcomudowodnił nam, że potrafi dostarczyć graczom klimat MotoGP i z nadzieją patrzymy na przyszłą, pięcioletnią współpracę”.

Więcej o grze MotoGP 07 pod adresem www.gram.pl/motogp07
Informacja prasowa – CD-Projkt

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Rafał Peroń
W ekipie SZ jestem praktycznie od początku, jeszcze gdy portal pojawiał się jako zin w magazynie CD-Action. Lubię zarówno wymagające symulatory jak i typowe zręcznościówki. Swego czasu mocno fascynował mnie pierwszy Need For Speed Underground, w którego grałem (można powiedzieć) profesjonalnie 🙂
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments