Newsy

Chociaż w czymś jesteśmy dobrzy :)

Polska Organizacja Gazu Płynnego (POGP) szacuje, że na koniec 2005 r. w Polsce było 1 mln 770 tys. aut napędzanych gazem. To najwięcej w Europie. Na świecie wyprzedziła nas – o włos – Korea Południowa. Tam w 2004 r. zarejestrowano 1 mln 794 tys. takich pojazdów. Koalicja na rzecz Autogazu, organizacja zrzeszająca firmy produkujące i montujące instalacje do napędu gazowego, twierdzi, że po naszych drogach jeździ więcej napędzanych gazem aut – 2 mln 50 tys.

Jak grzyby po deszczu wyrastają u nas nowe punkty sprzedaży autogazu. Przez ostatnie pięć lat ich liczba niemal się potroiła do 6,6 tys. stacji – co szósta na świecie jest w Polsce! Pod tym względem jesteśmy absolutnym liderem. Mamy półtora raza więcej takich stacji niż USA i Turcja, i trzy razy więcej niż Włochy, drugi w Europie kraj pod względem popularności autogazu.

Rynkiem autogazu może też zachwiać wdrożenie przez Polskę regulaminu 115 Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ. Przewidziano w nim homologację całej instalacji gazowej do określonego samochodu, z zachowaniem emisji spalin na poziomie przewidzianym dla takiego auta przed przeróbką. – To podniosłoby koszty instalacji o 30 do 50 proc. – uważa Andrzej Szczęśniak z POGP.

nadesłane przez mgcompany, made by tapir

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments