Newsy

Civic oczami Mugen'a

Znana, japońska firma Mugen, której właścicielem jest syn założyciela koncernu Honda – Hirotoshi Honda, specjalizująca się w silnikach Hondy, zaprezentowała na swojej oficjalnej stronie nowy koncept. Za bazę dla Dominator’a, bo tak właśnie się nazywa, posłużyła amerykańska wersja Civica ósmej generacji.

Pod maską Dominatora znajdziemy silnik K20A, którego seryjna, wolnossąca wersja legitymuje się mocą 158KM przy 6500 obr/min. Mugen przy pomocy kompresora podniósł tę moc niemalże dwukrotnie bo aż do 300KM !

Za przeniesienie na asfalt tak dużej mocy będą odpowiedzialne opony o rozmiarach 225/40R18 oraz manualna, 6-stopniowa skrzynia biegów. Dwa kubełkowe fotele, zapewniające znakomite trzymanie boczne w zakrętach to nie żadna nowość w tego typu samochodach jednak w Dominatorze, kolejne dwa kubełki odnajdziemy na tylnej kanapie !

Długość auta wynosi 457 cm, szerokość 179,5 cm, a wysokość 140 cm. Czy taki koncept kiedykolwiek będzie dostępny w ofercie Mugen’a ? Ja, z pewnością bardzo bym tego chciał.

Prezentację Civic’a Dominator we flashu, można zobaczyć na oficjalnej stronie Mugen’a – www.mugen-power.com

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments