Newsy

Civic VTG najszybszym FWD w Europie!!!

9.997 sek. – REKORD EUROPY w klasie FWD !!! Taki właśnie czas „wykręcił” na 1/4 mili Witold Karałow podczas zawodów w Holandii na dragstripie w Drachten w swojej Hondzie Civic VTG z napędem na przednie koła! Jest to absolutnie nowy rekord Europy wśród aut z napędem na przednią oś i pierwsza „dziewiątka” w tej klasie aut!

Na samym początku pogoda nie wróżyła zbyt dobrych czasów. Już podczas podróży do Holandii z Polski, lał deszcz. Po przyjeździe na miejsce ok. 8 rano nie było inaczej. Wszędzie mokro, a kałuże na torze zwiastowały fatalne czasy. Na szczęście o 12 godzinie zaczęło się przejaśniać i słońce zaświeciło nad dragstripem. Obsługa toru wyposażona w urządzenia do osuszania nawierzchni zabrała się do pracy, a sędziowie techniczni do badań samochodów. Civic VTG był badany przez ponad pół godziny i to bardzo szczegółowo. Sprawdzano nawet grubość klatki oraz odległość siedzenia od drzwi!

Po pomyślnym przejściu badań technicznych przyszedł czas na pierwszy przejazd. 11.6 sek. nie było zadowalające dla ekipy z Polski. Witek przyznał, że zawalił cały przejazd. W międzyczasie, gdzy na torze ścigali się motocykliści oraz inne samochody, Civic został skontrolowany przez załogę mechaników, a kierowca przywrócony do porządku. Kolejny przejazd nie pozostawił żadnych wątpliwości, jaki potencjał drzemie w tym aucie. 9.99 sek. na 1/4 mili przeszedł najśmielsze oczekiwania – to nowy rekord Europy w klasie FWD !! GRATULUJEMY!


Zdjęcia autorstwa Sebastiana z VTG. Relacja zdjęciowa tutaj

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments