Newsy

Corvetta GT1 Z06

Fani szybkiego wozu jakim niebywale jest Chevy Corvette dostaną prezent w postacim limitowanej wersji Corvetty o nazwie GT1 Z06. Stworzona została w dziale sportowym Corvette Racing aby uczcić sukcesy marki w wyścigach ALMS GT1 w których Corvetta pod wodzą Rona Fellowsa odniosła imponującą liczbę zwycięstw w sezonach 2001-2006.Będzie to limiotowana edycja która powstane w ilości 399 egzemplarzy z czego 333 sztuki pozostaną w Północnej Ameryce. Natomiast na inne rynki trafi tylko 66 sztuk limitowanej wersji.

Zmiany jakim poddano auto to widoczny na pierwszy rzut oka zmodernizowany przedni zderzak przypominający ten znany z torowej wersji Corvetty. Sportowy wizerunem dopełniają czerwone metalowe progi ze srebrym rantem na którym widniej liczba triumfów Fellowsa. We wnetrzu pojawiły się elementy jaworu a to za sprawą kanadyjskiego rodowodu kierowcy. Na przednich błotnikach znajdują się dwa pasy z nazwiskiem oraz oznaczeniem zwycięskich sezonów mistrza. Nie zabrakło oczywiście małego spojlera. Jak przystało na limitowaną wersję posiada tylko jeden kolor lakieru śnieżnobiały oraz dodatkowo wyposażony jest w tabliczkę z autografem. We wnętrzu znajdują się wyprofilowane sportowe fotele obszyte czarno-czerwoną skórą.

Na bokach drzwi, dolnej części drzwi oraz podłokietnku znajduje się kolor czerwony. Nie można zapomnieć o silniku w który jest wyposażona a mianowicie jest to big-block o pojemności bagatela 7,0 litrów i mocy maksymalnej 505KM. Ciekawostka jest to że silnik jest tak elastyczny że pozwala na ruszanie z 6 biegu. Ceny tego cacuszka zaczynają się od 77 500 dolarów. Z nie oficjalnych źródeł podobno limitowana legenda amerykańskiej motoryzacji znalazła już swoich właścicieli.

Redagował: martinpoz

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments