Newsy

Corvette ZR1 nagina prawa fizyki!

Muszę powiedzieć, że po przeczytaniu jaki czas wykręciła Corvette ZR1 na Nordschleife – zatkało mnie… i wciąż jestem w ciężkim szoku, bowiem amerykański „supercar” ustanowił nowy rekord okrążenia na „Ringu” dla samochodów produkcyjnych!

7:26.4 – dokładnie tyle zajęło przejechanie Jimowi Mero (inżynierowi General Motors) północnej pętli toru Nurburgring. Jak do tej pory pierwsze miejsce dzierżył Pagani Zonda F z czasem 7:27, a jedynie 2 sekundy za nim Nissan GT-R, który przy mocy „jedynie” 480 KM (w porównaniu do innych aut z czołówki) jest nazywany przez to „Baby Veyronem”. Przejazd po niemieckim torze odbył się 27 czerwca i według informacji GM, warunki na torze były bardzo dobre, za wyjątkiem silnego wiatru czołowego na głównej prostej. Kierowca GM wspomniał, że było kilka miejsc na torze, gdzie mógł pojechać szybciej jednak nie sprecyzował o jakie konkretnie zakręty mu chodzi (a warto przypomnieć, że Nordschleife mierzy 20.8 km). Tadge J. Juechter – szef inżynierów – zapewnia, że ZR1 był całkowicie seryjny. Posiadał opony Michelin Pilot Sport 2s, które będą dostępne w salonie, seryjną wysokość zawieszenia oraz jechał na normalnym paliwie ze stacji benzynowej. Czas został potwierdzony zarówno przez 2 osoby, które mierzyły czas stoperami oraz profesjonalny system pomiarowy. Film z przejazdu będzie dostępny w okolicach 7 lipca, kiedy to ZR1 wraz z załogą powróci z Niemiec.

A tak na zakończenie, co by świat się nie zawalił fanom GT-R’a, dodam, że nieoficjalny czas wersji GT-R Vspec wynosi 7:25 😉 Mimo to, jestem pewien, że Nissan nie zostawi tak tego i postara się wysłac Tochio Suzuki ponownie na „Ring” seryjnym GT-R’em, aby ten poprawił czas 🙂

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments