CUPRA Formentor. Nowy concept car marki

Autor:
Data: 22 lutego 2019 - 23:02

CUPRA świętuje swoje pierwsze urodziny jako marka. Z tej okazji prezentuje koncepcyjny samochód o nazwie Formentor, który jest pierwszym opracowanym specjalnie dla niej modelem. Pojazd łączy w sobie najnowsze technologie, które mają zapewniać niepowtarzalne wrażenia z jazdy, a jego sercem jest wysoce wydajny silnik hybrydowy plug-in. Oficjalna premiera samochodu odbędzie się już w marcu, podczas Geneva International Motor Show.
--

CUPRA już w pierwszym roku od debiutu jako oddzielna marka na rynku pokazała swój potencjał, notując 40-procentowy wzrost sprzedaży z wolumenem 14 400 dostarczonych samochodów w 2018 roku. Ambitne plany podwojenia tego wyniku w kolejnych latach mają szanse być zrealizowane dzięki premierze nowego modelu – CUPRA Formentor.

− Pozytywne przyjęcie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania, a wyniki sprzedaży pokazują skalę popularności marki. Chcemy to wykorzystać i ugruntować naszą pozycję na rynku, a przede wszystkim zaskoczyć najbardziej wymagających fanów motoryzacji. Czas rozwinąć skrzydła, wrzucić piąty bieg i pokazać, na co nas naprawdę stać − oznajmił Wayne Griffiths, Dyrektor Generalny i członek Zarządu CUPRA.

Z przyciągającym uwagę designem, który oczarowuje kierowcę i pasażerów, najnowszymi technologiami oraz układem napędowym zapewniającym niezwykłe możliwości, Formentor jest dla marki skokiem w przyszłość. Nowy pojazd łączy osiągi samochodu sportowego z zaletami SUV-ów i pojawia się w czasie, gdy segment CUV notuje niesamowity wzrost. To podkreśla pozycję CUPRA jako marki technologii śmiało patrzącej w przyszłość.

Źródło: Seat

Zamieść komentarz

Imię:
 
Komentarz:
Wynik:

Najbliższe premiery

DIRT 5
06 listopada 2020
DRIFT21
2020
Więcej premier

Partnerzy

SimRace.pl IRG-World AutoTesty NFSPolska.pl - Need for Speed Polska

Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie