Newsy

Cupra już nie będzie SEAT'em. Od marca stanie się niezależną marką

SEAT oficjalnie potwierdził, że Cupra już nie będzie oznaczać sportowych modeli hiszpańskiego producenta. Od początku przyszłego miesiąca będzie to niezależna marka.

Wydzielenie marki ma na celu stworzenie najbardziej sportowych samochodów. Modele Cupra porzucą logo SEAT’a, a w zamian będą posiadać swoje własne. Na chwilę obecną znane jest w sumie tylko nowe logo Cupra, natomiast nie wiemy jeszcze, jakie dokładnie modele planują Hiszpanie. Bardzo prawdopodobne, że pierwsze z nich będą bazować na znanych już modelach SEAT’a. Później mogą pojawić się zupełnie nowe samochody, dzięki większej swobodzie projektantów.

Pierwsza prezentacja nowej marki odbędzie się 6 marca podczas targów w Genewie. Poniżej natomiast prezentujemy nowe logo Cupry.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Rafał Peroń
W ekipie SZ jestem praktycznie od początku, jeszcze gdy portal pojawiał się jako zin w magazynie CD-Action. Lubię zarówno wymagające symulatory jak i typowe zręcznościówki. Swego czasu mocno fascynował mnie pierwszy Need For Speed Underground, w którego grałem (można powiedzieć) profesjonalnie 🙂
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments