Newsy

CyberTour 2008: przystanek Olsztyn

Już dziś na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie odbędzie się pierwszy turniej z cyklu e-sportowych spotkań CyberTour. Sobotnie wydarzenie organizowane jest w ramach działalności największej i najprężniej rozwijającej się w Polsce ligi gier komputerowych Heyah Logitech Cybersport powered by Komputronik. Spotkanie ma na celu zapoznanie miłośników wirtualnego świata z coraz bardziej popularnym w dzisiejszych czasach zjawiskiem sportów elektronicznych.

Zaplanowane na sobotę, 17 maja, cybersportowe rozgrywki będą wspaniałą okazją dla tych wszystkich, którzy nie są bezpośrednio zaangażowani w ligowe zmagania, a chcieliby zmierzyć się w utrzymanej w sportowym duchu komputerowej rywalizacji. Gracze zainteresowani uczestnictwem w nadchodzącym turnieju Cybercup spróbują swoich sił w dwóch znanych na całym świecie tytułach. Cybersportowa rywalizacja odbywać się będzie w niedoścignionych w swojej klasie wyścigach samochodowych Need for Speed ProStreet oraz w grze piłkarskiej Pro Evolution Soccer 6. Rozgrywki w formie open przeprowadzone zostaną na najwyższej jakości sprzęcie komputerowym dostarczonym przez firmę Komputronik oraz flagowym produkcie firmy Logitech – kierownicach G25 Racing Wheel. Dodatkową atrakcją dla zgromadzonych w tym dniu graczy będą konsole PlayStation 3. Podłączone do nich kierownice Logitech Driving Force GT, w sposób pełny pozwolą miłośnikom gier komputerowych cieszyć się wrażeniami płynącymi z gry w najnowszą odsłonę wyścigów Gran Turismo zatytułowaną Prologue.

Cykl imprez LANowych CyberTour jest skierowany do szerokiego grona – zarówno osób doskonale znających wirtualny świat, jak i początkujących graczy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z szeroko rozumianym e-sportem. Dzięki kontaktowi z popularnymi grami oraz najwyższej jakości sprzętem komputerowym, będą mieli możliwość poznania nie tylko emocji towarzyszących elektronicznemu współzawodnictwu, ale również bogactwa wirtualnego świata. Zbliżająca się wielkimi krokami impreza zorganizowana w ramach olsztyńskich juwenaliów zainauguruje serię kilkunastu cybersportowych spotkań, które odbędą się wybranych miastach w całej Polsce. Na najlepszych zawodników czekać będą cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów ligi Heyah Logitech Cybersport powered by Komputronik – mi.in.: klawiatury, myszki, kierownice oraz startery Heyah z doładowaniami. Łączna pula nagród olsztyńskiego turnieju wyniesie 7 000 złotych.
Informacja prasowa

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Rafał Peroń
W ekipie SZ jestem praktycznie od początku, jeszcze gdy portal pojawiał się jako zin w magazynie CD-Action. Lubię zarówno wymagające symulatory jak i typowe zręcznościówki. Swego czasu mocno fascynował mnie pierwszy Need For Speed Underground, w którego grałem (można powiedzieć) profesjonalnie 🙂
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments