Newsy

Czysta moc – Autodromo Nazionale di Monza

Czy po chwili słabości w Spa, Michael Schumacher po raz 13. w tym sezonie udowodni swą wyższość nad rywalami, doprowadzając tysiące tifosi do ekstazy? A może Kimi Raikkonen niesiony wiatrem zwycięstwa kolejny raz nie da za wygraną? Na odpowiedź przyjdzie nam poczekać do niedzieli, jednak my w Speed Zone już teraz zaczynamy wyścigowy weekend. Na początek tradycjnie trochę informacji o obiekcie.

Juan Pablo Montoya:
“Ten ultraszybki tor wymaga jednej rzeczy: mocy. Prędkości maksymalne są bardzo duże, mimo licznych szykan poprawiających bezpieczeństwo. Pokonanie Ferrari w czerwonym sercu Monzy – to jedno z największych wyzwań w Formule 1.”

Okrążenie z Ralfem Schumacherem:
“To wspaniały, szybki tor. Na prostej startowej osiągamy prawie 350 km/h na szóstym biegu. Przed pierwszą szykaną, Variante Prima, hamujemy ostro do 95 km/h i redukujemy do dwójki. To pierwsze ważne miejsce – w czasie wyścigu można spróbować tu wyprzedzać.
Na czwartym biegu przy prawie 250 km/h wjeżdżamy w zakręt Curva Biassono i wciąż przyspieszamy – na wyjściu z tego szybkiego prawego łuku mamy już prawie 300 km/h na piątce. Do szykany Variante della Roggia dojeżdżamy na szóstce, z prędkością 325 km/h. Przed szykaną (lewo, prawo) hamujemy do około 110 km/h, potem przyspieszamy do 170 km/h i na trójce przejeżdżamy zakręt Prima Curva di Lesmo, przyspieszamy dalej do prawie 250 km/h na krótkiej prostej i przejeżdżamy drugi zakręt Lesmo na trójce, przy 155 km/h.
Te dwa zakręty trzeba przejechać tak szybko, jak tylko jest to możliwe – potem jest jeszcze szybciej. Na długiej prostej z łagodnym łukiem Serraglio rozpędzamy się do prawie 340 km/h na szóstym biegu, po czym zwalniamy przed szykaną Variante Ascari (lewy, prawy, lewy), wyjeżdżamy z niej na czwórce przy 215 km/h i przyspieszamy na prostej do prawie 340 km/h na szóstce. Dojeżdżamy do słynnego zakrętu Parabolica – długi, prawy łuk jest bardzo interesujący z punktu widzenia kierowcy. Na jego środku mamy na liczniku 180 km/h, a na wyjściu na prostą rozwijamy 280 km/h na piątym biegu.”

Adres toru:
Autodromo Nazionale Monza SIAS Spa
Via Vedano 5, Parco di Monza
20052 Monza
Italy
TEL: +39 039 24821
FAX: +39 039 320324

Informacja turystyczna:
Monza Tourist Office
Pro-Monza Palazzo Comunale
Monza
Italy
TEL: +39 039 323 222
WEBSITE: www.comune.monza.mi.it

Strona internetowa:
www.monzanet.it

Strefa czasowa:
GMT + 01:00h

Allianz Polska

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments