Zapowiedź DAKAR 18

Info
Zapowiedź
Recenzja
Demotest
Filmy
Galeria
Kody
Download
Info
Zapowiedź
Recenzja
Demotest
Filmy
Galeria
Kody
Download

Autor: Jablonson
Data: 26 sierpnia 2018

DAKAR 18 stawia na realizm, zwłaszcza w kwestii systemu nawigacji, który zostanie zaimplementowany zgodnie z realiami rajdów. To znaczy, że nie będziemy mieli nad autem strzałki nawigacyjnej ani mini mapki, lecz roadbooki, które zostały opracowane na podstawie tych prawdziwych dostarczonych przez pilotów biorących udział w rzeczywistych zmaganiach. Roadbook to książka opisująca zmiany na przemierzanej trasie, rodzaju podłoża czy charakterystycznych obiektów w terenie, ale przede wszystkim zawierają informacje o kierunku i odległości do najbliższego punktu kontrolnego lub punktu tankowania.

Kartki z roadbooka będą wyświetlane na ekranie oraz odczytywane przez pilota w grze. Oznacza to, że gracz będzie musiał kontrolować przejechany dystans w konkretnym kierunku, aby poprawnie przejechać odcinek. Na trasie mogą wystąpić przeszkody terenowe jak np. ogromne urwiska, więc należy jechać uważnie, aby nie rozbić auta, sprawnie ominąć przeszkodę i nie zboczyć z wyznaczonego kierunku jazdy. Zobaczcie gameplay poniżej.

DAKAR 18 zaoferuje tryb dla pojedynczego gracza składający się z 14 odcinków całego rajdu. Ścigać się będziemy z licencjonowanymi zespołami i kierowcami, co pozwoli dużo bardziej poczuć klimat i otoczkę imprezy. Multiplayer natomiast umożliwi jazdę online po sieci jak również kanapową opcję podzielonego ekranu, nawet do 4 graczy jednocześnie. Dodatkowo otrzymamy tryb jazdy dowolnej, gdzie będzie można swobodnie i bez wyścigowego stresu przemierzać południowy kontynent i odkrywać jego uroki. Warto podkreślić, że gra będzie obsługiwała kierownice czołowych producentów, co budzi nadzieję na przyzwoity Force Feedback.

Jeżeli wszystkie te elementy produkcji będą wykonane zgodnie z obietnicami, to otrzymamy grę rajdową, która nie tylko umożliwi nam wcielenie się w kierowcę rajdu Dakar, ale przede wszystkim pozwoli doświadczyć trudu i emocji związanych z przejazdem po pustkowiach, gdzie sukcesem będzie nie czas przejechania odcinka, a samo jego ukończenie. Oczekiwania co do produkcji są wysokie, miejmy nadzieję, że Bigmoon Entertainment wywiążą się z obietnic. Będziemy mogli to sprawdzić już 11 września 2018 roku, na platformach PC, PS4 i XO.

Poprzednia strona << 1  2  

Wasza ocena zapowiedzi

 5.7 - 77 głosy
     Jak oceniasz ten artykuł?

Zamieść komentarz

Imię:
 
Komentarz:
Wynik:

Najbliższe premiery

F1 2020
10 lipca 2020
DRIFT21
2020
Więcej premier

Partnerzy

SimRace.pl IRG-World AutoTesty NFSPolska.pl - Need for Speed Polska

Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie