Daniel Ricciardo dołącza od 2019 roku do zespołu Renault Sport F1 Team

Autor:
Data: 09 sierpnia 2018 - 10:09

Renault Sport Formula One Team potwierdza, że z początkiem sezonu 2019 Daniel Ricciardo, podobnie jak Nico Hülkenberg, będzie kierowcą RS F1. 29-letni Daniel, pochodzący z Perth w Australii dołącza do Renault Sport Formula One Team na dwa kolejne sezony.
--

Daniel Ricciardo wygrał siedmiokrotnie Grand Prix i 29 razy stawał na podium. Bardzo dobrze zna Renault, ponieważ brał udział w kilku Junior Series Renault w latach 2007-2011, a od 2014 roku uczestniczy w pracy nad naszymi silnikami.

- Renault postanowiło wrócić do Formuły 1, stawiając sobie za cel zdobycie tytułu mistrza świata. Podpisanie kontraktu z Danielem Ricciardo jest wyjątkową okazją, by zbliżyć się do tego celu i Renault nie mogło jej zmarnować. Cieszymy się i witamy Daniela w naszym teamie, który jest jeszcze na etapie tworzenia, ale ma motywację jak nigdy - powiedział Jérôme Stoll, prezes Renault Sport Racing.

- Podpisanie kontraktu z Danielem dowodzi naszej determinacji w jak najszybszym przesuwaniu się na czoło klasyfikacji. Jest także wyrazem uznania dla pracy wykonanej w ciągu dwu i pół sezonu. Talent i bezsprzeczna charyzma Daniela są dla nas zobowiązaniem. Będziemy musieli prześcignąć samych siebie, by dać mu jak najlepszy samochód. Z dumą, ale także z pokorą powitamy Daniela w naszym młodym teamie w 2019 roku - powiedział Cyril Abiteboul, dyrektor generalny Renault Sport Racing.

- To bez wątpienia jedna z najtrudniejszych decyzji, które musiałem podjąć w swojej karierze, ale myślę, że to dla mnie dobry moment na nowe wyzwania. Wiem, że jeszcze dużo pracy przede mną, by umożliwić Renault realizację celu w osiągnięciu jak najwyższego poziomu. Byłem pod wrażeniem postępu, który dokonał się w zaledwie dwa lata i wiem, że gdy Renault wyznacza sobie cel, urzeczywistnia go za każdym razem. Mam nadzieję, że pomogę Renault na tej drodze, na torze i nie tylko - powiedział Daniel Ricciardo.
Źródło: Renault Polska

Zamieść komentarz

Ksywa:
 
Komentarz:
Wynik:

Najbliższe premiery

Speed Lista

Ankieta

Na jakiej platformie głównie grasz?Partnerzy


Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie