Newsy

Daniel Ricciardo dołącza od 2019 roku do zespołu Renault Sport F1 Team

Renault Sport Formula One Team potwierdza, że z początkiem sezonu 2019 Daniel Ricciardo, podobnie jak Nico Hülkenberg, będzie kierowcą RS F1. 29-letni Daniel, pochodzący z Perth w Australii dołącza do Renault Sport Formula One Team na dwa kolejne sezony.

Daniel Ricciardo wygrał siedmiokrotnie Grand Prix i 29 razy stawał na podium. Bardzo dobrze zna Renault, ponieważ brał udział w kilku Junior Series Renault w latach 2007-2011, a od 2014 roku uczestniczy w pracy nad naszymi silnikami.

Renault postanowiło wrócić do Formuły 1, stawiając sobie za cel zdobycie tytułu mistrza świata. Podpisanie kontraktu z Danielem Ricciardo jest wyjątkową okazją, by zbliżyć się do tego celu i Renault nie mogło jej zmarnować. Cieszymy się i witamy Daniela w naszym teamie, który jest jeszcze na etapie tworzenia, ale ma motywację jak nigdy – powiedział Jérôme Stoll, prezes Renault Sport Racing.

Podpisanie kontraktu z Danielem dowodzi naszej determinacji w jak najszybszym przesuwaniu się na czoło klasyfikacji. Jest także wyrazem uznania dla pracy wykonanej w ciągu dwu i pół sezonu. Talent i bezsprzeczna charyzma Daniela są dla nas zobowiązaniem. Będziemy musieli prześcignąć samych siebie, by dać mu jak najlepszy samochód. Z dumą, ale także z pokorą powitamy Daniela w naszym młodym teamie w 2019 roku – powiedział Cyril Abiteboul, dyrektor generalny Renault Sport Racing.

To bez wątpienia jedna z najtrudniejszych decyzji, które musiałem podjąć w swojej karierze, ale myślę, że to dla mnie dobry moment na nowe wyzwania. Wiem, że jeszcze dużo pracy przede mną, by umożliwić Renault realizację celu w osiągnięciu jak najwyższego poziomu. Byłem pod wrażeniem postępu, który dokonał się w zaledwie dwa lata i wiem, że gdy Renault wyznacza sobie cel, urzeczywistnia go za każdym razem. Mam nadzieję, że pomogę Renault na tej drodze, na torze i nie tylko – powiedział Daniel Ricciardo.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Rafał Peroń
W ekipie SZ jestem praktycznie od początku, jeszcze gdy portal pojawiał się jako zin w magazynie CD-Action. Lubię zarówno wymagające symulatory jak i typowe zręcznościówki. Swego czasu mocno fascynował mnie pierwszy Need For Speed Underground, w którego grałem (można powiedzieć) profesjonalnie 🙂
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments