Newsy

Daytona 24h. Acura DPi #10 trymfumje! Ogromny pech Kubicy

Pierwszy z 24-godzinnych klasyków w 2021 za nami. Linię mety jako pierwsza przekroczyła załoga Konica Minolta Acura ARX-05, w składzie: Ricky Taylor, Filipe Albuquerque, Alexander Rossi oraz Helio Castroneves. Walka o zwycięstwo trwała do samego końca – drugi samochód przekroczył linię mety niespełna 5 sekund później.

Równie wyrównana walka toczyła się w niższych klasach, gdzie czołówka kończyła rywalizację na tym samym okrążeniu. Klasa LMP2 padła łupem ORECi #17. W klasie GTLM najszybsza okazała się ekipa Corvetty #3.

Rywalizacja zakończyła się przedwcześnie dla zespołu High Class Racing, którego jednym z członków był Robert Kubica. Pomimo obiecujących kwalifikacji, zespół musiał wycofać samochód ze względu na problemy ze skrzynią biegów, zaledwie po 4 godzinach rywalizacji. Długo usiłowano „zreanimować” samochód – niestety bezskutecznie.

Pełny rezultat wyścigu sprawdzić można na motorsport.com.

4.5 2 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Michał Pochopień
Fan motorsportu zarówno prawdziwego, jak i wirtualnego, śledzący prawdopodobnie wszystkie możliwe serie wyścigowe na świecie - w tym, jako jedna z 3 osób w Polsce oglądam NASCAR ;)
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments