Newsy

Debiut zawodników D1 w EDC!

W ten weekend na legendarnym torze Silverstone rozgrywana jest 3 runda European Drift Championship. Najlepsi drifterzy z całej Europy będą walczyć o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej. Trzecia runda to także debiut w Mistrzostwach Europy Japońskich gwiazd najlepszej ligi driftingowej na świecie – D1GP !! Europejscy drifterzy zmierzą się z zawodnikami z Team Orange – Nobushige Kumakubo i Kazuhiro Tanaka w Subaru Imprezach.

Wczoraj odbyły się kwalifikacje do niedzielnych przejazdów finałowych w parach (tzw. tsuiso). Wygrał Nobushige Kumakubo z dorobkiem 100 pkt.!! Po raz pierwszy w historii EDC uzyskano taki wynik w kwalifikacjach! Za nim uplasował się jego partner z zespołu – Tanaka z 94 punktami. Trzecie miejsce zajął Alan McCord (92 pkt), a czwarte wywalczył Phill Morrison (92 pkt.) w swoim nowym Nissanie S15 Driftworks z silnikiem 2JZ i mocą… 750KM !!

Zarówno Kumakubo jak i Tanaka, byli mile zaskoczeni postępem, jaki europejscy zawodnicy poczynili od ich ostatniego pobytu na Silverstone. W zawodach startuje także nasz reprezentant – Maciej Polody, który zakwalifikował się automatycznie na 6 miejscu (pozycja zajmowana w klasyfikacji generalnej). W pierwszych niedzielnych przejazdach parami Kumakubo zmierzy się z Morrisonem i jego 750 konnym S15. Pozostałe pary wyglądają następująco:

Ben Broke Smith vs. Steve Evans
Kazuhiro Tanaka vs. Alan McCord
Brett Castle vs. Declan Hicks
Tim Marshall vs. Peter Barber
Mark Luney vs. Paul Conlan
Nobushige Kumakubo vs. Phil Morrison
Daniel Eyles vs. Steve Carter
Maciej Polody vs. Paul Smith

Z tego wynika, że Polody może trafić na Kumakubo dopiero w przejazdach półfinałowych 😉

Więcej zdjęć z wczorajszego treningu na stronie www.Doristars.com

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments