DIRT 5 oficjalnie - zapowiada się powiew świeżości w serii

Autor:
Data: 07 majaa 2020 - 20:54

Zgodnie z ostatnimi doniesieniami Codemasters zapowiedziało kolejną odsłonę swojej off-roadowej serii. DIRT 5 zadebiutuje w październiku 2020 już na konsolach nowej generacji Xbox Series X i PlayStation 5, ale także na poprzednich Xbox One i PlayStation 4 oraz PC za pośrednictwem Steama.
--

Twórcy zapewniają, że w DIRT 5 znajdziemy zupełnie nowe tryby, dzięki czemu nowa odsłona zapewni pewien powiew świeżości. W trybie kariery możemy wspinać się na szczyt off-roadowego świata, a naszymi przewodnikami będą Troy Baker i Nolan North wspierani przez ekipę z Donut Media. Ponadto będziemy mieli duży wpływ na własną ścieżkę do chwały, a samo doświadczenie ma być ambitne i wymagające.

Oprócz trybów dla pojedynczego gracza DIRT 5 zapewni możliwość gry ze znajomymi na podzielonym ekranie (do 4 osób) oraz zaawansowany tryb online, z rozbudowaną globalną sceną wyścigową. Ma to być coś zupełnie nowego w serii, a więcej szczegółów poznamy w najbliższym czasie.

W grze znajdziemy ponad 70 tras z całego świata - od Nowego Jorku, przez Włochy, po Brazylię. Będziemy mogli rywalizować w ośmiu różnych typach wyścigów oraz zmierzyć z przeciwnikami, ale także m.in. zmiennymi warunkami pogodowymi.

Do wyboru będzie spory przekrój pojazdów - od buggy np. Ariel Nomad, przez wyścigowe klasyki pokroju Lancia Stratos, po nowe off-roadowe modele typu Citroen C3 R5. Twórcy informacją, że każdy z pojazdów będzie można dostosowywać pod kątem wizualnym, a następnie skorzystać z trybu fotograficznego w celu prezentacji swojej maszyny.

DIRT 5 zadebiutuje w październiku 2020 na konsolach nowej generacji Xbox Series X i PlayStation 5, ale także na Xbox One i PlayStation 4 oraz PC za pośrednictwem Steama. Warto wspomnieć, że tytuł będzie dostępny w usłudze Xbox Smart Delivery, dzięki czemu, po zakupie gry na Xbox One będzie można bez dodatkowych opłat przesiąść się na wersję Xbox Series X, gdy zakupimy nową konsolę.

Zapraszamy do obejrzenia pierwszego zwiastuna poniżej oraz pełnej galerii DIRT 5. A w oczekiwaniu na kolejną odsłonę sprawdźcie naszą recenzję DiRT Rally 2.0.

Komentarze ...

bullet Rafer
07 maj 20 - 21:33
Komentarze: 461
Na Xbox Series X gracze podobno mają mieć wybór co do płynności rozgrywki: 120fps w FHD lub 60fps w 4K.

Zamieść komentarz

Imię:
 
Komentarz:
Wynik:

Najbliższe premiery

RIDE 4
08 październikaa 2020
DIRT 5
06 listopadaa 2020
DRIFT21
2020
Więcej premier

Partnerzy

SimRace.pl IRG-World AutoTesty NFSPolska.pl - Need for Speed Polska

Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie