Newsy

Discovery najlepszym dużym 4×4

Land Rover Discovery III został uznany najlepszym samochodem z napędem 4×4 roku 2006 w kategorii „The Best Large” według miesięcznika „What Car?”.

Land Rover Discovery III z silnikiem TDV6 został po raz drugi z rzędu uhonorowany tytułem najlepszego samochodu z napędem 4×4 w kategorii The Best Large 4×4.

Steve Fowel, redaktor naczelny miesięcznika „What Car?”, tak argumentował przyznanie tego wyróżnienia: „Tworzenie samochodu z napędem 4×4 nie jest nowym trendem dla Land Rovera – jest to po prostu codzienność. Żaden z bezpośrednich konkurentów Discovery III nie jest jego godnym przeciwnikiem i nie osiągnął takich mozliwości w terenie, będąc Zarówno wytwornym z jednej strony, jak i praktycznym z drugiej.”

Ostatni tytuł jest jednym z 67, jakie otrzymał Discovery III przyznanym przez różne międzynarodowe rynki. O tytuł The Best Large 4×4 roku 2006 mocno ubiegał się również wprowadzony ostatnio do sprzedaży Mercedes ML – przegrywając jednak ogólną klasyfikację z Discovery III.

„Jest to dla nas niezmierna satysfakcja, abyśmy po zdobyciu tytułu Samochodu Roku 2005, ponownie po roku powrócili na podium, zwłaszcza w tak konkurencyjnej grupie. Dodatkowym potwierdzeniem przewagi Discovery III nad konkurencją jest wysokość sprzedaży, która przekroczyła już 60 tys. sprzedanych egzemplarzy na świecie.”

Zwycięski model – Discovery III TDV6 SE z automatyczną skrzynią biegów posiada m.in. aktywne zawieszenie, system Terrain Response, cruise control, automatyczną klimatyzację, skórzaną tapicerkę, nawigację satelitarną, czujnik parkowania.

Źródło:
moto.onet.pl
Nadesłane przez mgcompany

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments