Newsy

Diverse sponsorem niemieckich Night of the Jumps!

W ramach rozbudowy projektu Diverse Extreme Team International, marka Diverse została sponsorem niemieckich edycji największych międzynarodowych zawodów we Freestyle Motocrossie – Night of the Jumps w Berlinie (05.-06.04.2008) i Hamburgu (24.05.2008).

Night Of The Jumps – najbardziej zakręcona impreza motocyklowa świata to cykl prestiżowych rozgrywek sportowych we Freestyle Motocrossie, organizowany od 2000 roku przez IFMXF (International Freestyle Motocross Federation) i FIM (Federation Internationale de Motocyclisme). Kiedy wśród ryku silników, na arenę
z niesamowitą prędkością wjeżdżają motory, publiczność zamiera…
Skoki na wysokość 11 metrów, przeskoki nad 30 metrowym rzędem samochodów, adrenalina i niesamowite akrobacje podczas jazdy na motocyklu crossowym – tak narodził się Freestyle Motocross. Kolebką dyscypliny są Stany Zjednoczone, gdzie akrobatyczni jeźdźcy pojawili się w połowie lat 90-tych, od trzech lat zawody rozgrywane są w randze Mistrzostw Świata, a w 2012 roku Freestyle Motocross najprawdopodobniej zostanie dyscypliną olimpijską.
Od 2006 roku Mistrzostwa Świata we Freestyle Motocrossie goszczą w Polsce dzięki sponsorowi tytularnemu, marce Diverse. W tym roku, już po raz trzeci z rzędu (28-29 listopada), światowa czołówka Freestyle Motocross’u będzie rywalizować w Polsce o cenne punkty światowego rankingu, podczas przedostatniej rundy Mistrzostw Świata – Diverse Night of the Jumps w katowickim Spodku.
„W tej dyscyplinie chodzi o łamanie schematów, ekspresję, dynamikę i styl. I ciągłe zadziwianie publiczności, poprzez przesuwanie granicy tego, co teoretycznie niemożliwe.” – mówi Przemysław Szymański Manager zespołu Diverse Extreme Team.
W genezę marki Diverse nieodłącznie wpisane są sporty ekstremalne. Dynamiczna marka bierze udział w wydarzeniach, które są zgodne z filozofią firmy. Czerpie z nich inspiracje i pomysły. Stąd powołanie Diverse Extreme Team, zespołu który zrzesza zawodników sportów ekstremalnych, wspierając rozwój ich kariery
i stwarzając warunki do osiągania coraz lepszych wyników.
„Można powiedzieć, że Diverse Extreme Team to nieustanne dążenie do granic ludzkiej wyobraźni i wytrzymałości. Zespół stanowią starannie dobrani zawodnicy, których łączy wspólna pasja i zamiłowanie do sportów ekstremalnych. Dzięki projektowi Diverse Extreme Team, firma buduje własny i niepowtarzalny styl marki, a nawet filozofię życia, do której aspirują i chcą przynależeć klienci.
Diverse Extreme Team w pewnym sensie definiuje to kim są i do jakiej grupy społecznej należą, a wartości którymi się kierują, wyrażają m.in. przez markę ubrań które noszą”. – dodaje Przemysław Szymański.
Diverse Extreme Team wspiera takie dyscypliny jak: sporty motorowe, Kitesurfing, Surfing, FMX, Basejumping, Freeski, Snowkite, MTB, BMX. Firma oferuje swoim klientom, nie tylko produkty najwyższej jakości, ale również dostarcza niespotykanych emocji sportowych. Dzięki marce Diverse kibice w Polsce i zagranicą mają okazję śledzić na żywo zmagania najlepszych zawodników świata.
Diverse Extreme Team ma na swoim koncie sporo sukcesów i mocną pozycję w świecie sportów ekstremalnych. W składzie ekipy jest m.in. Bartek Ogłaza – najlepszy polski zawodnik we Freestyle Motocrossie, którego występy będzie można podziwiać podczas najbliższej edycji Night of the Jumps w Berlinie.

Konkurs Night of the Jumps będzie się składać z trzech części: Freestyle, High Air, oraz Best Whip. Motocykliści wykonają niesamowite akrobacje nawet 11 metrów nad ziemią. Przykładowe triki, które będzie można zobaczyć to: Backflip, Tsunami, Cliffhanger, Rock Solid, oraz Heartattack.

„Diverse Extreme Team International to kolejny krok w rozwoju naszego team’u i podkreślenie kosmopolitycznego charakteru marki. Oprócz objęcia patronatem niemieckich edycji zawodów Night of the Jumps w Berlinie i Hamburgu, w ramach rozbudowy projektu i ekspansji na rynkach zagranicznych, podjęliśmy współpracę z francuskim zawodnikiem Jerome Josserand – rekordzistą świata w locie na snowkite, oraz surferem z Hawajów Kaupeną Mirandą. W najbliższych dniach planujemy również wzmocnienie Diverse Extreme Team o amerykańskiego zawodnika ze światowej czołówki Freestyle Motocross”. – dodaje Manager Diverse Extreme Team.
Nadesłane przez DEXT

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Rafał Peroń
W ekipie SZ jestem praktycznie od początku, jeszcze gdy portal pojawiał się jako zin w magazynie CD-Action. Lubię zarówno wymagające symulatory jak i typowe zręcznościówki. Swego czasu mocno fascynował mnie pierwszy Need For Speed Underground, w którego grałem (można powiedzieć) profesjonalnie 🙂
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments