Motorsport Newsy

DMVC – nowy wymiar wirtualnej ligi driftingowej

Po raz pierwszy, poważna oraz znana w Europie jak i za Oceanem, liga driftingowa Drift Masters European Championship przeniosła się w świat wirtualny pod nazwą Drift Masters Virtual Championship. Już 30 stycznia bieżącego roku odbędzie się pierwsza runda w grze Assetto Corsa.

List zawodników została zawężona do 96 najlepszych wirtualnych drifterów oraz 8 najlepszych kierowców DMEC. Do wyboru są 4 auta – BMW F22, Nissan PS13, Nissan S15 oraz Toyota GT86. Całe wydarzenie zostanie rozstrzygnięte w ciągu 5 rund. Każdy weźmie udział w pierwszej rundzie. Najlepsi zawodnicy z poszczególnych rund awansują do finałowej, 5. rundy która wyłoni zwycięzcę.

Nagrodą za zwycięstwo ostatniej 5 rundy, a zarazem całego turnieju to możliwość przejechania się 1000 konnym autem w walce z Piotrem Więckiem – trzykrotnym zwycięzcą DMEC oraz zawodnikiem topowej ligi Formula Drift. Dodatkowo za każdą rundę, najlepszy zawodnik zgarnia 2000 Euro.

Stream wydarzenia odbędzie się na Twitchu, YT i Facebooku.

Źródło: driftmasters.gp

5 1 głos
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Alan Szyszka
Interesują mnie wszystkie gatunki jednak największą satysfakcję przynosi mi rywalizacja koło w koło. Lubię wyścigi, które wymagają skupienia oraz precyzji, a także luźną jazdę po mieście.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments