Newsy

Dodge Interpid NASCAR w Polsce!

Andi Mancin, czołowy polski kierowca sportowy (uczestnik wyścigowych MP, były zawodnik AR 147GTA Cup, zawodnik ME w Autocrossie, uczestnik RSMP, właściciel stajni rajdowej IM RACING) jest również od niedawna posiadaczem wyścigowego bolidu z serii NASCAR. Testy nowo sprowadzonego do Polski Dodge’a Interpid NASCAR odbyły się ostatnio na terenie lotniska w Kamieniu Śląskim.

Jak twierdzi sam właściciel (info za: imracing.pl) – samochód ma być częścią MancinSport – nowego projektu zakładającego wyścigi amerykańskimi samochodami, również klasycznymi autami z lat 70.
Andi: „Kilka dni temu przyjechał do mnie mój nowy nabytek – Dodge Intrepid Nascar – zbudowany do serii Nextel przez Petty Enterprises. Samochód ma silnik o pojemności prawie 6 litrów, 8 cylindrów w układzie V i moc ok. 750-800KM. Chciałbym nim wystartować w Polsce w WSMP. Na razie musimy ustawić samochód, czeka nas z tym trochę pracy – na jedynce auto jedzie 160 km/h, jest bardzo nerwowe, kręci się do 11 000 RPM, najpierw trzeba go delikatnie rozpędzać i dopiero przy określonej prędkości można dać cały gaz. Dodge będzie częścią MancinSport – nowego projektu wyścigowego w Polsce w którym będziemy używali amerykańskich wozów, również tych klasycznych muscle cars z lat 70 – takich jak: Chevy Camaro, Chevy Corvette Stingray, Ford Thunderbird”.

foto: www.imracing.pl

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments