Newsy

Driver DNA w Juiced 2: Hot Import Nights

Gracze, którzy mają dość głupoty sztucznej inteligencji w grach wyścigowych powinni zapoznać się z tym, co zaoferuje gra Juiced 2:Hot Import Nights. Nowość w gatunku, opcja nazwana „Driver DNA”, zapowiada się na prawdziwą rewolucję w tej materii!

„Driver DNA” to jedna z głównych nowości, które zadebiutują w grze Juiced 2, kolejnej części ulicznych wyścigów od THQ. Ten rewolucyjny system zarządzania AI przybliżył wszystkim zainteresowanym Nick Clarkson ze studia Juiced Games.

„Szukaliśmy sposobu na wprowadzenie do AI ludzkich cech osobowości, emocji, przyzwyczajeń i wszystkiego, co może oddziaływać na styl jazdy prawdziwego kierowcy. Oznaczało to stworzenie systemu, który będzie zdolny do analizy zachowań gracza na drodze i pozwolenie sztucznej inteligencji na ich naśladowanie” – powiedział Nick.

Dzięki „Driver DNA” gra od samego początku będzie śledzić nasze osiągnięcia, monitorować postępy, zapamiętywać preferowany styl prowadzenia samochodu i zapisywać to wszystko w jednym pliku. To właśnie „osobowość kierowcy” gracza, którą będzie można udostępniać innym przez Internet, usługę Xbox Live lub PlayStation Network (w zależności od platformy). Dzięki temu możliwe będzie ściganie się w trybie dla jednego gracza z „duchami” swoich znajomych, aby móc później wykorzystać zdobytą wiedzę chociażby przy obstawianiu wyników w trybie multiplayer.

Każde DNA będzie mieć swoją prezentację graficzną, z częściami kodu genetycznego odpowiedzialnymi za konkretne umiejętności. Kolor i ilość ich chromosomów ujawni, jak bardzo są one rozwinięte i jak korzysta z nich dany kierowca. Mocna czerwień oznaczać ma agresywność i nieprzemyślane decyzje, jasny błękit – podejście zdecydowanie bardziej spokojne. Osiągnięcie balansu ma być receptą na sukces, gdyż przeciwnicy nie będą wiedzieli, czego się spodziewać.

Juiced 2 to oczywiście nie tylko opisywana wyżej opcja „Driver DNA”, to przede wszystkim licencja i nawiązanie do amerykańskiego samochodowego show Hot Imports Nights, 93 prawdziwe samochody, tysiące części do tuningu, piękna grafika i wiele innych cech, które sprawiają, że po premierze gry z pewnością będziemy mieć do czynienia z jedną z najlepszych samochodówek tego roku!
Informacja prasowa – CD-Projekt

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Rafał Peroń
W ekipie SZ jestem praktycznie od początku, jeszcze gdy portal pojawiał się jako zin w magazynie CD-Action. Lubię zarówno wymagające symulatory jak i typowe zręcznościówki. Swego czasu mocno fascynował mnie pierwszy Need For Speed Underground, w którego grałem (można powiedzieć) profesjonalnie 🙂
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments