DTM | Auer wygrywa drugi wyścig! Dublet BMW!

Autor:
Data: 23 sierpnia 2020 - 14:43

Drugi wyścig weekendu DTM przyniósł mały przełom - Robert Kubica wystartował z 11. pola! W czołówce brak zaskoczenia - pierwszy rząd zajęli Frijns oraz Müller.
--

Krótko po starcie, Rast objął prowadzenie. Kubica, po dobrym starcie, nie był w stanie utrzymać tempa stawki. Spadł na jej koniec niedługo po rozpoczęciu rywalizacji.

W czołówce trwała walka Audi. Frijns zdołał odzyskać prowadzenie. Za jego plecami, na błąd rywala oczekiwali Rast oraz Müller. Tuż za podium podążał Wittmann.

Późny pit stop czołówki postawił resztę zawodników w korzystnej pozycji. Prowadzenie objął Glock, za którym podążali Auer oraz Green. Dotychczasowi liderzy rozpoczęli pościg za czołową trójką.

Do ostatniego okrążenia trwała walka o zwycięstwo. Lucas Auer, rzutem na taśmę, objął prowadzenie i wygrał niedzielny wyścig na Lausitzring! Na ostatniej prostej, na najniższy stopień podium "wskoczył" Robin Frijns!

Top 10 niedzielnego wyścigu:
1. Lucas Auer
2. Timo Glock
3. Robin Frijns
4. Jamie Green
5. Nico Müller
6. René Rast
7. Jonathan Aberdein
8. Loïc Duval
9. Marco Wittmann
10. Sheldon Van Der Linde

Foto:
dtm.com

Zamieść komentarz

Imię:
 
Komentarz:
Wynik:

Najbliższe premiery

RIDE 4
08 październikaa 2020
DIRT 5
06 listopadaa 2020
DRIFT21
2020
Więcej premier

Partnerzy

SimRace.pl IRG-World AutoTesty NFSPolska.pl - Need for Speed Polska

Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie