Newsy

DTM | Auer wygrywa drugi wyścig! Dublet BMW!

Drugi wyścig weekendu DTM przyniósł mały przełom – Robert Kubica wystartował z 11. pola! W czołówce brak zaskoczenia – pierwszy rząd zajęli Frijns oraz Müller.

Krótko po starcie, Rast objął prowadzenie. Kubica, po dobrym starcie, nie był w stanie utrzymać tempa stawki. Spadł na jej koniec niedługo po rozpoczęciu rywalizacji.

W czołówce trwała walka Audi. Frijns zdołał odzyskać prowadzenie. Za jego plecami, na błąd rywala oczekiwali Rast oraz Müller. Tuż za podium podążał Wittmann.

Późny pit stop czołówki postawił resztę zawodników w korzystnej pozycji. Prowadzenie objął Glock, za którym podążali Auer oraz Green. Dotychczasowi liderzy rozpoczęli pościg za czołową trójką.

Do ostatniego okrążenia trwała walka o zwycięstwo. Lucas Auer, rzutem na taśmę, objął prowadzenie i wygrał niedzielny wyścig na Lausitzring! Na ostatniej prostej, na najniższy stopień podium „wskoczył” Robin Frijns!

Top 10 niedzielnego wyścigu:
1. Lucas Auer
2. Timo Glock
3. Robin Frijns
4. Jamie Green
5. Nico Müller
6. René Rast
7. Jonathan Aberdein
8. Loïc Duval
9. Marco Wittmann
10. Sheldon Van Der Linde

Foto:
dtm.com

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Michał Pochopień
Fan motorsportu zarówno prawdziwego, jak i wirtualnego, śledzący prawdopodobnie wszystkie możliwe serie wyścigowe na świecie - w tym, jako jedna z 3 osób w Polsce oglądam NASCAR ;)
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments