DTM | Eng wygrywa w pierwszym wyścigu na Zolder!

Autor:
Data: 18 maja 2019 - 15:06

Druga runda DTM, tym razem na Belgijskim Zolder. Tor ten ostatni raz gościł w kalendarzu serii w 2002 roku. Jesteśmy świadkami wielkiego powrotu po 17 latach! Na otwarcie weekendu, Wittmann wystartował z pole position.
--

W pierwszym zakręcie prowadzenie objął Bruno Spengler. Pierwsza połowa wyścigu dla Kanadyjczyka przebiegała po jego myśli. Za nim podążał Wittmann oraz Rast. Kierowca Audi niestety zmuszony był do wycofania się z rywalizacji po problemach technicznych. Już drugi raz w tym sezonie traci okazję na podium.

Neutralizacja namieszała w stawce. Niestety, strategia pozbawiła Wittmanna oraz Spenglera podium. Wyjazd samochodu bezpieczeństwa oznaczał dla nich utratę wypracowanej przewagi. Dzięki temu wyścig wygrał Philipp Eng, który zaliczył swój pit stop przed żółtą flagą! Do ostatniego okrążenia trwała walka o kolejność niższych stopni podium. Ostatecznie, Eriksson ukończył przed Mullerem.

Top 10 pierwszego wyścigu:
1. Philipp Eng
2. Joel Eriksson
3. Nico Muller
4. Loic Duval
5. Mike Rockenfeller
6. Jamie Green
7. Marco Wittmann
8. Paul di Resta
9. Ferdinand von Habsburg
10. Bruno Spengler

Foto:
dtm.com

Zamieść komentarz

Imię:
 
Komentarz:
Wynik:

Najbliższe premiery

F1 2020
10 lipca 2020
Project CARS 3
28 sierpnia 2020
DRIFT21
2020
Więcej premier

Partnerzy

SimRace.pl IRG-World AutoTesty NFSPolska.pl - Need for Speed Polska

Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie